mci-dynamic-faq
mci-pages-sharing

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

loading

از این بابت متأسفیم. در صورت تمایل مشکل را با ما در میان بگذارید.

captcha
صاحب خطی که فوت شده باشد و مادرش می خواهد خط را به نام خودش بزند چه باید بکند؟

مادر تنها ورثه باشد :

مادر متوفی با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و ارائه مدارک لازم (گواهی حصروراثت،اصل و تصویر شناسنامه، سیم فعال) نسبت به تنظیم سند نقل و انتقال اقدام نماید.

ورثه بیش از ۱ نفر باشند:

وراث به دفترخدمات ارتباطی مراجعه وبا ارائه مدارک لازم (گواهی حصروراثت ، اصل وتصویرکارت ملی سیم کارت فعال ،صورتحساب پرداختی آخرین دوره) نسبت به تنظیم سند نقل وانتقال به نام مادر متوفی اقدام نمایند.

همه وراث به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه و نسبت به تنظیم وکالتنامه فروش اقدام نموده، وکیل برای تنظیم سند نقل وانتقال به نام مادر متوفی باارائه مدارک لازم (گواهی حصروراثت، ارائه اصل وکالتنامه فروش، اصل و تصویر کارت ملی وکیل نماینده، سیم کارت فعال، صورتحساب پرداختی آخرین دوره) در دفتر خدمات ارتباطی اقدام می‌نماید.

آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟ بلی خیر
واگذاری وکالتی تلفن همراه چگونه است؟

در صورتی که صاحب تلفن همراه، قصد واگذاری وکالتی تلفن همراه خود را به شخص دیگری داشته باشد، بایستی برابر بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پس از استعلام دفاتر اسناد رسمی و پاسخ استعلام از سوی شرکت ارتباطات سیار، نسبت به سند وکالت اقدام نماید. بدیهی است وکالتنامه، مانع نقل و انتقال نیست و تا زمانی که تلفن همراه به نام مالک باشد، تمامی مسئولیت‌های مالی و حقوقی به عهده مالک است. همچنین طبق ماده ۶۷۸ قانون مدنی، وکالت به طرق ذیل باطل می‌شود:

  • به عزل موکل
  • به استعفای وکیل
  • به فوت یا جنون وکیل یا موکل
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟ بلی خیر
شرایط اجاره تلفن همراه به شخص ثالث چگونه است؟

در مواردی که صاحب تلفن همراه برای کسب درآمد، تلفن همراه خود را، در ازای مبلغ معینی به صورت استیجاری در اختیار شخص ثالثی قرار می‌دهد و شخص ثالث نیز آن را به صورت رهن در اختیار شخص دیگری می‌گذارد، با توجه به بقای مسئولیت مالک اصلی، مسئولیت مالی و حقوقی تلفن همراه، به عهده مالک می‌باشد.
ممکن است شخصی که تلفن همراه را اجاره کرده است، مبالغ کلانی هزینه ایجاد نماید و سپس متواری شود، که در این گونه موارد، شرکت ارتباطات سیار برابر مقررات جاری، به مالک  (صاحب تلفن) مراجعه و هزینه‌ها را از وی مطالبه می‌کند.
لذا توصیه می‌شود از واگذاری تلفن همراه به صورت رهن، اجاره یا وکالت، جداً خودداری و جز به صورت قطعی و با تنظیم سند صلح در دفاتر خدمات مشترکین تلفن همراه، نسبت به انتقال تلفن همراه اقدام نکنید

آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟ بلی خیر