توصيه ها و هشدارها

توصيه ها و هشدارها

mci-pages-sharing
  • تنها مرجع معتبر جهت اعلام اسامی برندگان مسابقات و طرح های تشویقی، درگاه‌های رسمی همراه اول هستند شامل:
  • در نقاط مرزی همواره احتمال استفاده از شبکه تلفن همراه کشورهای همسایه در هنگام برقراری ارتباط وجود دارد. بنابراین هنگام مسافرت به شهرها و نقاط مرزی یا در صورت سکـونت در آن‏ها، از داشتن آنتـن شبکه هـمراه اول بـر روی صفحه گوشی خود اطمینان پیـدا کرده و سپس اقدام به برقراری مکالمه کنید تا هزینه‌های ناخواسته رومینگ را متحمل نشوید. صرف نظر از مسافرت یا عدم مسافرت به خارج از مرزهای کشور، چنانچه برای برقراری مکالمه از سـرویس رومینگ بین‏ الملل استفاده کنید، هزینه آن مطابق با تعرفه ‏های اعلام شده ی‏ رومینگ بین‏ الملل محاسبه خواهد شد. با توجه به پرداخت هزینه مکالمات رومینگ به اپراتور طرف مقابل خارجی، این هزینه از مشترک دریافت شده و مسئولیت پرداخت آن به هر میزان بر عهده مشترک است. برای اطمینان می توانید شبکه همراه اول را به روش دستی جستجو کنید.
  • به منظور جلوگیری از تحمیل هزینه بالا برای مکالمات خارج از کشور، لطفاً ضمن دقت در شماره‌گیری با پیش‌شماره‌های ۰۰ بین‌الملل، از نصب نرم‌افزارهای غیرمعتبر و یا از منابع ناشناس خودداری کرده و در زمان نصب نرم‌افزار به دسترسی‌های درخواست‌شده توسط نرم‌افزار دقت کنید.
  • دریافت تماس از دست رفته و پیامک از شماره‌های بین المللی ناآشنا برای مشترک، ریسک تقلب IPRS (International Premium Rate Services) را برای مشترک به همراه دارد. مشترک کنجکاو به تماس با شماره دریافت شده است و بعد از برقراری تماس، مشترک متحمل هزینه بالای تماس خواهد شد. این موضوع در مورد پیامک‌ها هم صادق است، اما ریسک هزینه‌ای کمتری برای مشترک دارد.
  • عدم آگاهی مشترک از شارژ متفاوت اپراتورها در یک کشور دیگر به ویژه در استفاده از سرویس داده، ریسک مصرف شارژ بالای مشترک را به همراه دارد. ضروریست مشترک پیش از مسافرت به کشورهای دیگر، با مشاهده صفحه رومینگ و صفحه مکالمات بین الملل از تعرفه اپراتورها در کشورهای مختلف مطلع شود.
  • سرقت سیم کارت همواره برای مشترک ریسک دارد و این ریسک در زمانی که مشترک قصد مسافرت به کشور دیگری را دارد و یا در کشور دیگری حضور دارد ریسک بیشتری را به همراه می‌آورد. گاهی سرقت به هدف استفاده IRSF (International Revenue Share Fraud) در کشور ثالث صورت می‌پذیرید. لازم به ذکر است در مورد مشترکین دائمی ریسک بالاتری وجود دارد.
  • نصب بدافزارها بر روی گوشی مشترک می‌تواند ریسک مصرف شارژ بدون آگاهی مشترک را به همراه داشته باشد. به همین دلیل مشترکین باید از نحوه استفاده نرم افزارها و همچنین ماهیت آنها مطمئن و آگاه شوند. گاهی مصرف شارژ مشترک به دلیل بد افزار بودن نرم افزار نیست بلکه با نحوه استفاده از آن نرم افزار آشنا نیستند. با دانلود مطمئن نرم افزارها و برنامه های مورد نیاز از فروشگاه های امن و معتبر و استفاده از آنتی ویروس بروز شده، می توان از این گونه تهدیدات جلوگیری کرد.