MCI News Feed http://www.mci.ir/ News RSS
پخش ویژه‌برنامه باغ آینه از امشب در روبیکا و آیگپ
پخش ویژه‌برنامه باغ آینه از امشب در روبیکا و آیگپ
پخش ویژه‌برنامه باغ آینه از امشب در روبیکا و آیگپ
ویژه‌برنامه باغ آینه به مناسبت دهه کرامت از امشب ساعت ۲۲ میزبان تمامی ایرانیان است.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، به مناسبت دهه کرامت، همراه اول در راستای تولید محتوای غنی جهت پخش در فضای دیجیتال، اقدام به تولید ویژه برنامه «باغ آینه» کرده است.

 

این اقدام که در راستای تکریم دهه کرامت و به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) صورت گرفته، به دنبال تحقق اهداف بلند تحول دیجیتال با تمرکز بر تولید محتوا بر روی پلتفرم های دیجیتال کشور است.

 

ویژه برنامه «باغ آینه» قرار است از امروز یکشنبه ۲۳ خردادماه به مدت ۱۲ شب میزبان کاربران روبیکا و آیگپ باشد و ساعات پرباری را با اجرای مسعود فروتن کارگردان مطرح کشورمان خلق کند.

 

در این برنامه ضمن گنجانده شدن آیتم های معنوی و به تصویر کشیدن زوایای حریم دو حرم مطهر در قم و مشهد مقدس، از چهره‌های سرشناس هنری کشور و همچنین خادمان ویژه و افتخاری حرم های مطهر دعوت به عمل آمده تا به گپ و گفت مستقیم با مردم بپردازند.

 

ویژه برنامه «باغ آینه» از ساعت ۲۲ در اپلیکیشن های روبیکا و آیگپ پخش می شود و از امشب برای تمامی ایرانیان قابل دسترسی خواهد بود.

 

همراه اول به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال» و داشتن «بالاترین رکورد سرعت اینترنت ایران»، سالهاست که با سرمایه گذاری بر روی تجهیزات و سرمایه های بومی، زمینه برقراری ارتباطات در گستره ایران عزیز را فراهم آورده است و با اتکا به این ظرفیت ها، به سمت نقش آفرینی فعال در حوزه تولید محتوا رفته تا با پرچم داری در این عرصه، زمینه مشارکت حداکثری در این بخش را فراهم آورد و به غنای هر چه بیشتر بستر دیجیتال کشور بیفزاید.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 23 خرداد 1400
عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به مناسبت دهه کرامت
عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به مناسبت دهه کرامت
عرضه بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت به مناسبت دهه کرامت
همراه اول به میمنت آغاز دهه کرامت، بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت برای تمامی مشترکان دائمی، اعتباری و انارستان تعریف کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت دهه کرامت از امروز 22 خردادماه 1400 مصادف با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) تا یکم تیرماه سالروز ولادت امام رضا(ع)، بسته های مکالمه و اینترنت با تخفیف ویژه برای تمامی مشترکان در نظر گرفته است.

 

ترکیب بسته ویژه مشترکان دائمی و اعتباری به صورت «3 گیگابایت اینترنت و 3 ساعت مکالمه به مدت 3 روز» است که با شماره گیری کد دستوری «ستاره 100 ستاره 67 مربع» می توان آن را با قیمت 10 هزار تومان خریداری و فعال کرد.

 

بسته ویژه مشترکان انارستان نیز «7 گیگابایت اینترنت به مدت 7 روز» است که با شماره گیری کد دستوری «ستاره 100 ستاره 6671 ستاره 9 مربع» می توان آن را با قیمت 7 هزار تومان خریداری کرد.

 

از جمله مزیت های این طرح، امکان خریداری مجدد بسته ها در صورت اتمام حجم یا زمان بسته های مذکور در بازه زمانی اجرای این طرح است؛ همچنین مشترکان می توانند بسته های ویژه مختص ایام دهه کرامت را همزمان با سایر بسته های مکالمه و اینترنت فعال کنند.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 22 خرداد 1400
پایداری شبکه همراه اول در صالح‌آباد ایلام
پایداری شبکه همراه اول در صالح‌آباد ایلام
پایداری شبکه همراه اول در صالح‌آباد ایلام
با وجود وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در حوالی صالح‌آباد استان ایلام، ترافیک شبکه در مناطق زلزله‌‎زده، روان و بدون اختلال است.

به گزارش اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی وقوع زمین لرزه ای با شدت ۵.۲ ریشتر در ساعت ۹:۲۴ صبح امروز یکشنبه ۱۶ خردادماه در حوالی صالح آباد استان ایلام، آسیبی به شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور وارد نشده و هم اكنون بدون هیچگونه قطعی و بصورت نرمال در حال سرویس دهی به تمامی مشترکان خود در مناطق زلزله زده است.

 

بر اساس این گزارش، دقایقی پس از وقوع زلزله که کانون آن در 19 کیلومتری صالح آباد ایلام و در عمق 9 کیلومتری زمین گزارش شده بود، تیم های فنی همراه اول در مناطق زلزله زده حاضر شده و از حصول سرویس دهی مناسب شبکه اطمینان حاصل کردند. 

 

همراه اول با توجه به شبکه گسترده خود در کشور، اعلام آمادگی کرده همچون گذشته، از طریق رومینگ ملی پذیرای مشترکان سایر اپراتورها در این مناطق باشد.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 16 خرداد 1400
افتتاح نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه
افتتاح نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه
افتتاح نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه
نخستین دوره کارآموزی آکادمی همراه اول با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال آغاز بکار کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین افتتاحیه نخستین دوره کارآموزی سازمانی همراه اول صبح امروز چهارشنبه 12 خرداد 1400، با حضور 40 نفر از متقاضیان تأیید صلاحیت شده، قائم مقام مدیرعامل و معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی شرکت ارتباطات سیار ایران در برج ستاره ونک برگزار شد.

همزمان با انتشار نخستین فراخوان ثبت نام و ورود به این دوره، بیش از 3600 متقاضی با ثبت اطلاعات و ارسال رزومه برای 40 موقعیت کارآموزی گروه همراه اول، اعلام آمادگی کردند که سرانجام پس از آزمون های ارزیابی و مصاحبه، نهایتا برترین افراد برای این موقعیت ها در نظر گرفته و وارد شروع دوره چهارماهه شدند.

منتخبان نخستین دوره در طول پروسه آموزش با کمک مربیان متخصص، به صورت حرفه ای با بازارکار و موقعیت مربوطه شغلی آشنا شده و پس از گذراندن آموزش های موردنیاز، حتی امکان ادامه همکاری بلندمدت برای آنان نیز در صورت توافق هر دو طرف فراهم است.

کارآموزی سازمانی یا Internship مدلی فراگیر برای شناسایی، ارزیابی، جذب، آموزش و اجتماعی سازی کارکنان جدیدالورود به سازمان هاست. این مدل به عنوان الگویی کارآمد سالیان طولانی است که در اکثر شرکت های معتبر بین المللی پیاده سازی می‌شود و علاوه بر کمک به سازمان ها برای یافتن نیروی انسانی با انگیزه و توانمند، مسیر بسیار مناسبی را نیز برای کارجویان فراهم کرده که بتوانند نقشه راه شغلی خود را بر اساس الگویی مبتنی بر آموزش و شایستگی آغاز کنند.

براساس اطلاعات جمع آوری شده از متقاضیان حضور در دوره اول، بالغ بر 50 درصد متقاضیان از گروه بانوان و 65 درصد کل جامعه آماری از دانشگاه های دولتی بوده اند.

طرح کلی کارآموزی آکادمی همراه نیز در قالب سه فاز آموزش، نظارت حین انجام وظایف و تفویض و بهره برداری و مجموعا در مدت زمان چهار ماه به سرانجام خواهد رسید.

در این مراسم حمید بهروزی، قائم مقام همراه اول و جعفر بلوک آذری، معاون توسعه سازمان و سرمایه انسانی شرکت ارتباطات سیار ایران نیز حضور داشتند که ضمن تشریح جایگاه اپراتور اول تلفن همراه از ابعاد مختلف، ساختار سازمانی جاری همراه اول را نیز برای کارآموزان شرح دادند.

بهروزی با اشاره به تغییر رویکردهای این اپراتور در دو سال اخیر، اظهار کرد: رویکرد همراه اول با در اختیار داشتن 100 میلیون مشترک، ارائه سرویس های نوآورانه و دیجیتال با استفاده از ظرفیت و توانمندی های داخلی است.

وی ضمن اشاره به پلتفرم های بزرگی نظیر «شاد» که اکنون در حال بهره برداری است و توسط متخصصان داخلی توسعه یافته است، ابراز کرد: امیدواریم با تدارک دیدن پروسه جذب از طریق کارآموزی سازمانی، بتوانیم به توانمندتر شدن هر چه بیشتر پروژه های نوآورانه کنونی کمک کنیم و بتوانیم بزرگترین سرویس ها را در منطقه داشته باشیم.

گفتنی است آکادمی همراه با مأموریت تربیت، توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در اکوسیستم دیجیتال در تابستان 1399 آغاز به کار کرده است. این آکادمی به پشتوانه دانش و توسعه شرکت های بزرگی مانند همراه اول می‌کوشد نیازهای آموزشی، عمومی، تخصصی و فاصله مهارتی میان تحصیلات دانشگاهی و فضای کار را با طراحی و اجرای دوره های آموزشی و کارآموزی سازمانی پوشش دهد.

همچنین همراه اول به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال»، سالهاست که با سرمایه گذاری بر روی تجهیزات و سرمایه های بومی، درصدد است تا هر چه زودتر چشم انداز «تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمند سازی اکوسیستم دیجیتال» را محقق سازد.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 12 خرداد 1400
آذری جهرمی: همراه اول زحمت اصلی توسعه ارتباطات روستایی در استان یزد را کشید
آذری جهرمی: همراه اول زحمت اصلی توسعه ارتباطات روستایی در استان یزد را کشید
آذری جهرمی: همراه اول زحمت اصلی توسعه ارتباطات روستایی در استان یزد را کشید
در اقدامی جهادی با تجهیز 37 روستای دیگر استان یزد به اینترنت پرسرعت، تمامی 337 روستای بالای 20 خانوار این استان تحت پوشش اینترنت نسل 3 یا 4 قرار گرفتند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین بهره برداری و جشن دسترسی تمام روستاهای استان یزد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات صبح امروز دوشنبه 10 خرداد 1400، با افتتاح دو پروژه توسعه سایت همراه اول به شکل نمادین در دو روستای «زرجوع» و «شادکام» با حضور و دستور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد، سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد و فرمانداران شهرستان های بافق و اردکان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

همراه اول، اپراتور اصلی توسعه اینترنت پرسرعت در روستاهای یزد

آذری جهرمی در این مراسم با بیان اینکه سرمایه گذاری در هیچکدام از این روستاهایی که بر مبنای طرح خدمات عمومی اجباری روستایی به اینترنت پرسرعت متصل می شوند، سودآور نیست، اظهار کرد: سرمایه گذاری در این روستاها زیان ده است، اما دولت این هزینه ها را انجام می دهد تا بین دانش آموز عزیزی که در روستا زندگی می کند با دیگری در شهر، تفاوتی وجود نداشته باشد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اصلی و اجرایی توسعه ارتباطات روستایی در این پروژه تصریح کرد: همراه اول زحمت اصلی توسعه ارتباطات روستایی در استان یزد و اتصال آنها به شبکه ملی اطلاعات را کشیده و اکنون پهنای باند مصرفی این استان در مجموع با 30 برابر افزایش به نسبت سال 1392، از 4 به 120 گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

 

بهره مندی عادلانه دانش آموزان روستایی و عشایر از امکانات آموزشی

آیت الله ناصری، امام جمعه یزد نیز توجه به مناطق محروم و روستاها را اقدامی ارزنده و در راستای رضایت الهی عنوان و گفت: تا پیش از این بسیاری از دانش آموزان روستایی و عشایر برای امر تحصیل با مشکل مواجه بودند؛ اما اکنون با توسعه هایی که در حوزه ارتباطات صورت گرفته، امکانات آموزشی در اختیار آنان قرار می گیرد.

 

اتصال روستاهای یزد به اینترنت پرسرعت و فرصتی برای مهاجرت معکوس

محمدعلی طالبی، استاندار یزد نیز در جشن اتصال تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان یزد به اینترنت پرسرعت رویکرد اقتصاد دانش بنیان را محور اصلی توسعه این استان بیان کرد و گفت: خوشبختانه غلبه رویکرد اقتصاد دانش بنیان بر مباحث توسعه این استان از جمله مهمترین اتفاقاتی بوده که افتاده است؛ اگر بهره مندی مناسبی از ظرفیت های ارتباطی ایجاد شده داشته باشیم می توانیم پایداری شرایط روستاها و مهاجرت معکوس را داشته باشیم. 

 

اقدامات جهادی همراه اول در اتصال روستاهای یزد به شبکه ملی اطلاعات در کمتر از یک ماه

محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد نیز خبر از افزایش شهرهای تحت پوشش نسل های سوم و چهارم (3G و 4G) این استان از 5 به 24 شهر داد و گفت: با افتتاح پروژه های توسعه ای امروز و اتصال 337 روستا که معادل 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان یزد می شود، 46905 خانوار روستایی یا به عبارتی 151255 نفر روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

 

وی به نقش همراه اول در توسعه ارتباطات 37 روستایی که بعد از دستور وزیر ارتباطات و کمتر از یک ماه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند، اشاره داشت و عنوان کرد: سرمایه گذاری که در یک ماه گذشته انجام شد 20 میلیارد تومان بود؛ تلاش همراه اول و اقدام جهادی که داشتند توانستیم روستاهای باقیمانده را به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم که براساس گزارش های ساعت به ساعتی که دریافت می کردم کیفیت ارتباطات در تمامی روستاها مطلوب است.

 

براساس این گزارش، همراه اول با نقش آفرینی گسترده و تعهد به اجرای پروژه USO توانسته پوشش ارتباطات خود مبتنی بر نسل های نوین تکنولوژی را در صد درصد روستاهای بالای 20 خانوار یا به عبارتی 337 روستای استان یزد فراهم آورد.

 

همراه اول اپراتور پیشرو در ورود 5G به ایران و رکورددار سرعت اینترنت

گفتنی است همراه اول به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال» از سال 1395 ورود به فناوری 5G را به عنوان اپراتور پیشرو، آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های ایرانی، فرآیند بومی سازی این فناوری (نسل پنجم) را از آن زمان در حال راهبری است.

 

شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با بهره برداری رسمی از 5G روی شبکه واقعی، توانست اسفند ماه 1399 برای نخستین بار در ایران، به سرعت 3.633 گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کند که تا پیش از آن بی سابقه بود.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 10 خرداد 1400
پایداری شبکه همراه اول در بابامنیر
پایداری شبکه همراه اول در بابامنیر
پایداری شبکه همراه اول در بابامنیر
شبکه همراه اول در منطقه زلزله زده بابامنیر پایدار است.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی وقوع زمین لرزه‌ای با شدت ۵ ریشتر در ساعت یک و ۵ دقیقه بامداد امروز شنبه ۸ خردادماه در حوالی بابامنیر در مرز استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، آسیبی به شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور وارد نشده و هم‌اكنون بدون هیچ‌گونه قطعی و به‌صورت نرمال در حال سرویس‌دهی به تمامی مشترکان خود در این استان‌هاست.

 

کانون این زلزله در ۲۹ کیلومتری بابامنير و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین گزارش شده است.

 

همراه اول با توجه به شبکه گسترده خود در کشور، اعلام آمادگی کرده همچون گذشته، از طریق رومینگ ملی پذیرای مشترکان سایر اپراتورها در این مناطق باشد.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 08 خرداد 1400
آمادگی روبیکا برای میزبانی رسانه‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی روبیکا برای میزبانی رسانه‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی روبیکا برای میزبانی رسانه‌ای از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
به منظور حضور هر چه بیشتر نامزدها در فضای مجازی، روبیکا در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، برای میزبانی از نامزدها اعلام آمادگی کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، با نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و مشخص شدن اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان، رفته رفته بر حرارت گپ و گفت های مردمی و محافل سیاسی افزوده است.

 

در همین راستا «روبیکا» به عنوان سوپر اپ ایرانی در این روزهای همه‌گیری ویروس کرونا جهت ایجاد شور انتخاباتی و حضور نامزدها در فضای مجازی آمادگی خود را برای میزبانی از نامزدهای ریاست جمهوری با هدف ارائه برنامه ها، برگزاری مناظرات زنده، بیان دیدگاه ها و به خصوص گفتگوی صوتی با کاربران در قالب اتاق اعلام کرد.

 

با توجه به مأموریت روبیکا که فراهم کردن ساده ترین، سریع ترین، به صرفه ترین و در عین حال، امن ترین امکانات، خدمات و محتوا منطبق بر قوانین جاری کشور عنوان شده است، به نظر می رسد در صورت تمایل، فرصت عادلانه ای در اختیار نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای ارائه هر چه شفاف تر برنامه هایشان است که نهایتا افزایش مشارکت همگانی در انتخابات پیش‌رو را به دنبال خواهد داشت.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 05 خرداد 1400
اعلام جزییات بسته اینترنت انتخاباتی مشترکان همراه اول
اعلام جزییات بسته اینترنت انتخاباتی مشترکان همراه اول
اعلام جزییات بسته اینترنت انتخاباتی مشترکان همراه اول
همراه اول با پذیرش درخواست ستاد ملی کرونا و وزارت ارتباطات برای اهدای بسته 7 گیگابایتی اینترنت، به تمامی مشترکان خود بسته اینترنت رایگان می دهد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول با پذیرش درخواست ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اهدای بسته اینترنت جهت تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی، پس از ارسال لیست اسامی مشترکان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتور، به همه مشترکان خود شامل دائمی، اعتباری و انارستان بسته 7 گیگابایتی رایگان می دهد.

 

این اقدام با هدف حفظ سلامت مردم در روزهای انتخابات در دستور کار قرار گرفته و براساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار است این بسته اینترنتی هدیه یک ماهه به هر کدملی تخصیص یابد.

 

تمامی متقاضیان و مشترکان همراه اول برای دریافت این بسته اینترنتی رایگان، کافی است به آدرس سایت ictgifts.ir که از سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده، مراجعه و براساس اولویت کدملی ثبت نام کنند.


 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 04 خرداد 1400
پخش ویژه‌برنامه روایت مردانگی به مناسبت آزادسازی خرمشهر از امشب
پخش ویژه‌برنامه روایت مردانگی به مناسبت آزادسازی خرمشهر از امشب
پخش ویژه‌برنامه روایت مردانگی به مناسبت آزادسازی خرمشهر از امشب
همزمان با فرارسیدن سالروز آزادی خرمشهر، ویژه برنامه روایت مردانگی با تهیه کنندگی همراه اول پخش می‌شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سوم خرداد ماه هر سال یادآور مجاهدت ها، استقامت ها، پایداری ها، ایثارها و نهایتا مشق عشق رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر از چنگال دژخیمان است.

 

عملیاتی که یکی از مهمترین تحرکات نظامی ایران در جنگ با عراق بود و دلاوری رزمندگان اسلام و فداکاری شهیدان، منجر به بازپس گیری شهر خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغال توسط دشمن شد.

 

به همین مناسبت، همراه اول اقدام به تولید ویژه برنامه «روایت مردانگی» به روایتگری پوریا پورسرخ، بازیگر سینما و تلویزیون کرده که از امشب دوم خرداد ماه به مدت سه شب (تا چهارم خرداد ماه) از طریق پلتفرم های روبیکا و آیگپ پخش می شود.

 

قرار است در این ویژه برنامه ضمن انتشار تصاویری اختصاصی از آن دوران، ابعاد پنهان این رویداد تاریخی نیز بررسی شود.

 

گفتنی است، چشم انداز همراه اول به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران عرصه دیجیتال کشور «تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال» است و در این راستا، چندی است که این اپراتور اقدام به تولید، حمایت و مشارکت در امر تولید محتوا برای غنی سازی هرچه بیشتر فضای دیجیتال کشور کرده است.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 02 خرداد 1400
انعقاد تفاهم‌نامه بین همراه اول و بانک تجارت برای گسترش بانکداری نوین
انعقاد تفاهم‌نامه بین همراه اول و بانک تجارت برای گسترش بانکداری نوین
انعقاد تفاهم‌نامه بین همراه اول و بانک تجارت برای گسترش بانکداری نوین
تفاهم‌نامه شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک تجارت با تمرکز بر توسعه مباحث نوین مالی و بانکی منعقد شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جلسه امضای تفاهم نامه شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک تجارت صبح امروز شنبه یکم خردادماه با حضور مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول و رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت در محل ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.

 

قرار است به موجب این تفاهم، توسعه همکاری های مشترک در حوزه های فنی و کسب و کار با هدف افزایش سطح تعاملات تجاری و هم افزایی توانمندی ها، زیرساخت و شبکه ذی نفعان و مشتریان طرفین این دو تفاهم صورت پذیرد.

 

بر مبنای این تفاهم نامه پیرامون مباحث نوین مالی، بانک تجارت و اپراتور اول تلفن همراه متعهد به انجام تخصیص خط اعتباری جهت اعطای تسهیلات خرد، احراز هویت و امضای دیجیتال، خدمات بانکداری باز، خدمات استارتاپ ها و فین تک های زیرمجموعه بانک، ارائه خدمت درگاه پرداخت، ارائه خدمات کیف پول و مواردی از این دست شدند.

 

مهدی اخوان بهابادی، مدیر عامل همراه اول در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های موجود همراه اول از جمله در اختیار داشتن بالاترین سهم بازار تجاری و 100 میلیون سیمکارت واگذار شده در بازار ارتباطات سیار، اظهار کرد: این حجم از مشترک و تعاملات مالی آنها، فرصتی را برای انجام اقدامات بسیار خوب با استفاده از ظرفیت‌های بانکی و کیف پول اعتباری فراهم می‌کند.

 

وی افزود: این فرصت در ارتباط با مشترکان دائمی که پایان هر ماه به پرداخت صورتحساب مبادرت می‌ورزند، بیشتر است و همراه اول با در اختیار داشتن بالغ بر 20 میلیون مشترک دائمی، بیشترین تعداد مشترکان پس پرداخت تلفن همراه در کشور را دارد.

 

اخوان بهابادی سیمکارت های دائمی همراه اول که در اختیار مردم است را دارای ارزش تضمین پرداخت عنوان و اظهار کرد: این فاکتور در حوزه پرداخت های خرد بسیار کاراست؛ اما تنها کاری که تاکنون اپراتور در مورد آن انجام داده، احتساب آن برای جلوگیری از قطع یا یکطرفه شدن تا سقف میزان این اعتبار بوده است.

 

وی خاطر نشان کرد: اکنون با این تفاهم نامه می خواهیم این فاکتور ارزشی را وارد حوزه بانکی کنیم تا با این اعتبار بتوان کارهای دیگری نظیر انجام خریدهای خرد در طول یک دوره صورتحساب تلفن همراه و پرداخت نهایی را همزمان با پرداخت صورتحساب تلفن همراه انجام داد.

 

مدیرعامل همراه اول افزود: امیدواریم با این اقدام، گامی بزرگ در راستای ارائه سرویس های متنوع به مردم برداشته شود.

 

رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک تجارت نیز انعقاد این تفاهم نامه را گامی در جهت توسعه خدمات بانکداری نوین و بهره برداری از کیف پول الکترونیکی دانست و گفت: این اقدام در بحث مشتری های خرد بسیار تأثیرگذار است و قادر به تحریک بخش تقاضا به شکل واقعی است که در نهایت رونق چرخه تولید را به ارمغان می آورد.

 

گفتنی است، توثیق امتیاز سیمکارت و تخصیص تسهیلات به پشتوانه آن، ارائه خدمات متقابل در اپلیکیشن های طرفین و مشارکت در توسعه کسب و کارهای مشترک به طور مستقیم یا از طریق شرکت های زیرمجموعه نیز به موجب این تفاهم نامه دنبال می شود.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 01 خرداد 1400
225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفت
225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفت
225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفت
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مراسم اتصال 225 روستای استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه اول برگزار شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسمی که صبح روز شنبه یکم خردادماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدسعید شاهرخی استاندار، احد آزادیخواه و حسن لطفی نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و همراه اول و مدیران محلی در استانداری همدان برگزار شد، با اعلام خبر ارتقاء ۱۵۴ سایت همراه اول به نسل سه و یا چهار که درمجموع ۲۲۵ روستا را تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول قرار داده است، این سایت ها بطور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با تشکر ویژه از همراه اول که بار اصلی توسعه در این استان را به دوش کشید، اظهار کرد: علی رغم تمامی مشقت هایی که این روزها همراه اول در زمینه تأمین تجهیزات با آنها مواجه است، اما تلاش ویژه، همکاری و پشتیبانی مناسبی کردند تا ما به قولی که دادیم، بتوانیم عمل کنیم.

 

آذری جهرمی همچنین با تأکید بر اینکه کار اتصال همه روستاهای بالای 20 خانوار استان همدان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پس از دو ماه کار فشرده به پایان رسید، گفت: 264 روستا با اعتبار 167 میلیارد تومان به اینترنت متصل شدند.

 

در این مراسم به صورت ویدئوکنفرانس با روستاهای قراگل و سیمین ابرو ارتباط زنده برقرار و با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سایت های همراه اول در این دو روستا افتتاح شد.

 

بازه زمانی این پروژه همراه اول در استان همدان، ۱۵ شهریور 1399 تا  یکم خرداد 1400 عنوان شده است.

 

با انجام این پروژه، پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول در سطح روستاهای استان به میزان 25 درصد افزایش یافت.

 

در حال حاضر 75 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول قرار گرفته است.

 

همچنین افزایش پهنای باند ۱۴۹ مرکز روستایی هر یک به میزان یک گیگابیت برثانیه(1Gbps) توسط شرکت مخابرات ایران، سبب ایجاد تجربه بهتر برای مشترکان در دسترسی به اینترنت پرسرعت شده است.

 

در این مراسم علاوه بر 154 سایت همراه اول، 7 سایت ایرانسل و 3 سایت های وب نیز به بهره برداری رسید.

 

با بهره برداری از این طرح ها، اتصال روستاهای استان همدان به شبکه ملی ارتباطات ۲۴ درصد افزایش یافت.

 

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت ارتباطات، همراه اول حدود ۴۵ هزار روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از دو برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است.

 

همراه اول ضمن ارائه آخرین فناوری‌های تلفن همراه از جمله 5G و سرویس‌های قابل ارائه بر بستر آن، با هدف برقراری عدالت ارتباطی، توسعه روستایی و توجه ویژه به مناطق محروم را نیز سرلوحه کار خود قرار داده است.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 01 خرداد 1400
پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌‎زده جنوب کشور
پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌‎زده جنوب کشور
پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌‎زده جنوب کشور
با وجود وقوع زلزله 5 ریشتری در حوالی بندر گناوه، ترافیک شبکه در مناطق زلزله‌‎زده، روان و بدون اختلال است.

به گزارش اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی وقوع زمین لرزه ای با شدت ۵ ریشتر در ساعت ۱۶.۲۲ امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در حوالی بندر گناوه مرز استان های بوشهر و فارس، آسیبی به شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور وارد نشده و هم اكنون بدون هیچگونه قطعی و به شکل نرمال در حال سرویس دهی به تمامی مشترکان خود در این استان هاست.

 

بر اساس این گزارش، دقایقی پس از وقوع زلزله که کانون آن در 21 کیلومتری بندر گناوه و در عمق 8 کیلومتری زمین گزارش شده بود، تیم های فنی همراه اول در مناطق زلزله زده حاضر شده و از حصول سرویس دهی مناسب شبکه اطمینان حاصل کردند.

 

همراه اول با توجه به شبکه گسترده خود در کشور، اعلام آمادگی کرده همچون گذشته، از طریق رومینگ ملی پذیرای مشترکان سایر اپراتورها در این مناطق باشد.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 31 اردیبهشت 1400
افزایش سهم بازار، ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه‌گذاری گسترده در کسب‌وکارهای ایرانی
افزایش سهم بازار، ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه‌گذاری گسترده در کسب‌وکارهای ایرانی
در گزارش مجمع مدیرعامل همراه اول عنوان شد؛
افزایش سهم بازار، ورود به جامعه 100 میلیونی و سرمایه‌گذاری گسترده در کسب‌وکارهای ایرانی
گزارش عملکرد سالیانه همراه اول با تمرکز بر بخش‌های استراتژیک در حضور صاحبان سهام قرائت و پیشگامی اپراتور اول در حوزه هوشمندسازی با تکیه بر مستندات آماری اعلام شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، یازدهمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول صبح امروز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه با حضور 90.9 درصدی سهامداران در سالن اجتماعات برج ستاره ونک تهران برگزار و گزارش های هیأت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی درخصوص عملکرد سال مالی منتهی به 1399/12/30 استماع و درباره سود تقسیمی تصمیم گیری شد.

 

در این مراسم مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول با ارائه گزارش عملکردی از فعالیت های سال گذشته شرکت ارتباطات سیار ایران، ضمن ابراز خشنودی از کسب رتبه یک در بهره وری کل عوامل و بازده فروش در گروه ارتباطات مخابرات در بیست و سومین رتبه بندی شرکت های برتر ایران اظهار کرد: همراه اول همچنین توانست تندیس های جایزه ملی تعالی سازمانی و جایزه ملی مدیریت مالی را در سال گذشته کسب کند.

 

وی به اهم اقدامات صورت گرفته اپراتور اول تلفن همراه در دوران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: مدیریت بالانس ترافیک برای ارائه بهترین تجربه به مشتری در ایام کرونا و برقراری قرنطینه و ارائه خدمت به ستاد ملی کرونا با سرشماره 4030 بخشی از اقدامات بود.

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از رشد چندین برابری و بعضا تا 10 برابری استفاده از برنامه های کابردی داخلی خبر داد و گفت: ایجاد زیرساخت های لازم برای ارائه سرویس به تقاضای بیش از دو برابری از سمت مشتریان و ایجاد بستر امن برای سازمان ها، موسسات، دانشگاه ها برای برگزاری جلسات و کلاس های مجازی بخشی از کارهایی بود که در این دوران صورت گرفت.

 

توسعه پلتفرم شاد، بزرگترین اقدام سال گذشته همراه اول
اخوان بهابادی توسعه پلتفرم آموزشی شاد با همکاری وزارت آموزش و پرورش که توانسته فعالیت های آموزشی را برای 147 هزار مدرسه فراهم کند را از بزرگترین اقدامات سال گذشته همراه اول عنوان کرد که به کمک امر آموزش در دوران کرونا آمد و اظهار کرد: توفیق داریم حضور بیش از 750 هزار معلم، 147 هزار مدرسه، بیش از 13 میلیون دانش آموز احراز هویت شده و بیش از 124 هزار مدیر را در این پلتفرم داشته باشیم؛ همچنین امکان فعالیت همزمان 2.7 میلیون نفر روی این پلتفرم فراهم است و بیش از 13 میلیون کاربر فعال هفتگی و بیش از 10 میلیون کاربر فعال روزانه روی این بستر قرار دارند.

 

وی درباره دستاوردهای توسعه بازار، فروش و خدمات مشتریان در سال 1399 نیز عنوان کرد: برای نخستین بار موفق شدیم حضور 100 میلیون مشترک را در شبکه همراه اول داشته باشیم که نسبت سیم‌کارت های اعتباری به سیم‌کارت های دائمی حدود 80 به 20 درصد است. این در حالی‌ست که سال گذشته جذب بیش از 10.5 میلیون مشترک اعتباری هم داشتیم.

 

رشد سهم بازار سیم‌کارت های فعال همراه اول در سال 1399
اخوان بهابادی سهم بازار سیم‌کارت های فعال همراه اول براساس گزارش فصل چهارم 1399 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را 53.6 درصد عنوان کرد و از رشد 0.5 درصدی به نسبت دوره مشابه سال 1398 خبر داد و گفت: براساس این گزارش، تعداد کل مصرف کنندگان دیتای سه ماهه 42 میلیون بوده که 31.3 میلیون مصرف کننده دیتای LTE بودند.

 

ثبت رکوردهای جدید در «همراه من» با 26.7 میلیون مشترک منحصر به فرد
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران به تحلیل وضعیت و جایگاه اپلیکیشن «همراه من» نیز پرداخت و در این باره یادآور شد: همراه من 26.7 میلیون مشترک منحصر به فرد دارد که این تعداد مشترک گویای رشد 36 درصدی به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل از 1399 است؛ این اپلیکیشن 123 میلیون تراکنش در ماه را به ثبت رسانیده و متوسط زمان استفاده از این اپ نیز 120 ثانیه بوده که رشد 151 درصدی را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: تعداد مشترکان روزانه «همراه من» نیز یک میلیون و 657 هزار و مشترکان ماهانه آن نیز 8 میلیون و 770 هزار است که در هر دو شاخص به ترتیب 74 و 51 درصد رشد را شاهد هستیم.

 

استقبال مشترکان همراه اول از «همراه یار» با ثبت رضایت 96 درصدی
اخوان بهابادی در قرائت گزارش عملکردی همراه اول در سال گذشته از سرویس «همراه یار» که ارائه دهنده سرویس در محل به مشترکان اپراتور اول است نیز غافل نشد و اظهار کرد: متوسط خدمت در ماه این سرویس که اکنون برای 16 مرکز استان فعال است، 16 هزار و متوسط زمان خدمت رسانی 89 دقیقه است؛ این سرویس توانسته رضایت 96 درصدی را حاصل کند.

 

مدیرعامل همراه اول به تحلیل وضعیت «مراکز تماس» که از قضا سال گذشته با رشد بسیاری مواجه شد، پرداخت و گفت: متوسط تماس ماهانه بیش از 16 میلیون و متوسط ماهانه پاسخ کارشناسان حدود 3.7 میلیون بوده است.

 

پاسخگویی به بیش از 90 درصد شکایات سامانه 195 در کمتر از 3 روز
وی همچنین از پاسخگویی به بیش از 80 درصدی شکایات مشترکان در کمتر از 3 روز کاری خبر داد و گفت: پاسخگویی به بیش از 90 درصد شکایات سامانه 195 در کمتر از 3 روز کاری انجام می شود.

 

اخوان بهابادی خاطر نشان کرد: همچنین کاهش 21 درصدی محدودیت قطع یکطرفه نسبت به مدت مشابه سال 1398 را داشتیم و تعداد مشترکان بدون بدهی پیشین در سال 1399 نیز به نسبت 1398 با رشد 15 درصدی مواجه شده است.

 

شرح گزارش دستاوردهای توسعه شبکه با پرچمداری 5G
مدیرعامل همراه اول همچنین به تشریح دستاوردهای توسعه شبکه پرداخت و بحث خود را با پرچم داری 5G به این شکل پیش برد که «توانستیم بالاترین رکورد سرعت روی شبکه 5G را در حضور اصحاب رسانه با سرعت 3.6 گیگابیت بر ثانیه ثبت کنیم.»

 

وی تصریح کرد: توانستیم 10601 تکنولوژی نسل های 3، 4 و 4.5 را راه اندازی کنیم و پوشش صد درصدی شهرهای کشور در نسل های سوم و چهارم را برقرار کنیم.

 

اخوان بهابادی افزود: اکنون 28 هزار سایت لوکیشن، بیش از 24 هزار سایت تکنولوژی 3G و حدود 28 هزار سایت تکنولوژی 4G در کشور داریم.

 

ثبت رکورد ترافیک دیتای روزانه همراه اول
مدیرعامل همراه اول مصرف کل دیتا در سال 1399 را 3841 پتابایت عنوان کرد و از رشد 80 درصدی به نسبت دوره مشابه سال 1398 خبر و ادامه داد: رکورد ترافیک دیتای روزانه با احتساب ترافیک TDD، 15 پتابایت و رکورد ترافیک دیتای روزانه فقط مرتبط با شبکه همراه اول 13.8 پتابایت بوده است.

 

تشریح فعالیت های دیتاسنتری همراه اول در کشور
وی در بخش دیگری از ارائه گزارش خود به افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمالغرب کشور در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات اشاره و اظهار کرد: اهداف ما از این راه اندازی فراهم کردن زیرساخت برای میزبانی از محتوای داخلی در راستای برنامه های شبکه ملی اطلاعات و ارائه سرویس های دیجیتال، کاهش زمان تأخیر دسترسی به شبکه و توسعه ظرفیت Core شبکه موبایل در شمالغرب و غرب کشور بر بستر Cloud بود.

 

اخوان بهابادی خاطر نشان کرد: این دیتاسنتر با سرمایه گذاری 350 میلیارد تومانی و اتکا به دانش فنی بومی و استعدادهای داخلی و پیمانکاران بومی استان آذربایجان شرقی توسعه یافت که شامل 350 رک، 1500 سرور فیزیکی و 16 هزار سرور مجازی است.

 

وی درباره سایر دستاوردهای حوزه فنی و توسعه شبکه نیز گفت: تست سرویس های AR/VR و گیمینگ روی شبکه 5G در اسفند 1399، افزایش 10 درصدی تعداد مشترک فعال همزمان همراه اول و همچنین راه اندازی چهار دیتاسنتر ملی در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و مشهد با ظرفیت 550 رک بخش دیگری از خدمات در این بخش است.

 

ایجاد مرکز تحقیق و توسعه در راستای حمایت از تولیدات داخلی
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در راستای بومی سازی کارکردهای اصلی فناوری برای مواجهه با عدم قطعیت های محیطی خبر داد و درباره اهداف این تصمیم بیان کرد: شناسایی نیازمندی های سخت افزاری و نرم افزاری گروه همراه اول، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و شرکت های نوپا، طراحی توسعه و بومی سازی سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری متناسب با نیاز در سطح ملی و اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد فرآیندهای اکتساب فناوری با پیاده سازی فرآیند از ایده تا پیاده سازی، پژوهش اکتساب و انتقال فناوری های اولویت دار از طریق پایلوت های فناوری و همچنین ارائه سرویس های نوآورانه و ایجاد کسب و کار دیجیتال مبتنی بر پلتفرم های نوین بخشی از این اهداف بود.

 

وی ادامه داد: پروژه های مرکز تحقیق و توسعه نیز شامل حوزه های راهکارهای دیجیتال و هوشمندسازی، شبکه های نوین، آزمایشگاهی تحقیق و توسعه همراه اول و اعطای گرنت پژوهشی در حوزه های تخصصی می شود.

 

مدیرعامل همراه اول یکی از اتفاقات بزرگی که توسط مرکز تحقیق و توسعه همراه اول رقم خورد را انعقاد قرارداد بومی سازی و تولید داخلی با شرکت های مختلف داخلی در حوزه های آنتن، لینک و روتر بومی به ارزش 1200 میلیارد تومان عنوان کرد که نهایتا منجر به تقدیر ویژه سندیکای صنعت مخابرات از همراه اول شد.

 

ادامه روند سودآوری و درآمدزایی همراه اول در سال 1399 
اخوان بهابادی در ادامه قرائت گزارش خود برای سهامداران همراه اول به بخش دستاوردهای مالی رسید و اظهار کرد: درآمد عملیاتی با رشد 35 درصدی به 23 هزار و 433 میلیارد تومان رسیده است.

 

وی ادامه داد: روند رشد سود خالص شرکت اصلی هم به این شکل بوده که با رشد 20 درصدی به 4 هزار و 335 میلیارد تومان در سال گذشته رسیده و نهایتا هم سود هر سهم به 2258 ریال رسیده است.

 

سهم 56 درصدی دیتا از مجموع درآمدهای همراه اول
اخوان بهابادی همچنین از روند رشد درآمد خدمات داده به میزان 13 هزار و 120 میلیارد تومان در سال 1399 خبر داد که مجموع سهم آن از درآمد عملیاتی شرکت 56 درصد می شود.

 

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همچنین از بهبود روند وصول قبوض و مطالبات از مشترکان دائمی خبر داد و گفت: سهم مبالغ وصولی از قابل پرداخت صورتحساب مشترکان دائمی همراه اول به 97.55 درصد رسیده است.

 

اقدامات گسترده همراه اول در زمینه سرمایه گذاری در استارتاپ ها
وی در بخش پایانی ارائه خود به جایگاه راهبرد پنج ساله همراه اول که در سه سطح کسب و کارهای اصلی، نزدیک به کسب و کار اصلی و فراتر از کسب و کار اصلی پیگیری می شود، پرداخت و تصریح کرد: در بخش کسب و کار اصلی شرکت به دنبال فراهم ساختن بهترین تجربه تلکام برای همه مشترکان، در بخش نزدیک به کسب و کار اصلی دنبال ارائه خدمات مدیریت شده ICT به شرکت ها در ایران و در لایه آخر نیز سرمایه گذاری در شرکت های خدمات دیجیتال و تبدیل شدن به یک بازیگر مهم VC و سرمایه گذاری در استارتاپ ها را پیگیری می کنیم.

 

اخوان بهابادی به عنوان نمونه به اقدامات شرکت «حرکت اول» در لایه سوم این راهبرد اشاره کرد و گفت: این شرکت تاکنون 205 کسب و کار را به منظور سرمایه گذاری بررسی و 77 درصد مشارکت در حوزه سرمایه گذاری در استارتاپ های مراحل میانی و رشد داشته که مجموعا مشارکت حدود 40 درصدی در حوزه سرمایه گذاری کل اکوسیستم استارتاپی کشور می شود.

 

گفتنی است، در این مراسم که با تأکید بیشتر بر بعد آنلاین برگزار شد، پس از سخنان رئیس مجمع، مدیرعامل و استماع گزارش حسابرس و نظرات سهامداران؛ درباره تعیین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.

 

در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران و استماع سخنان هیأت رئیسه، با توزیع سود 2080 ریالی بابت هر سهم موافقت و مقرر شد سود سهامداران از طریق سامانه سجام ظرف حداکثر یک‌ماه واريز شود.

 

 

همچنین در این جلسه درباره میزان پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.  بر این اساس مقرر شد پاداش اعضای حقوقی هیأت مدیره بدون تغییر و همچون سال گذشته باشد که به گفته رئیس مجمع، طبق هماهنگی با اعضای حقوقی هیأت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران، این پاداش جهت کمک به بیماران کرونایی، در مناطق محروم هزینه شود.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 30 اردیبهشت 1400
همراه اول طلایه‌دار هوشمندسازی کسب‌وکارها و پیشران حوزه دیجیتال
همراه اول طلایه‌دار هوشمندسازی کسب‌وکارها و پیشران حوزه دیجیتال
در کنفرانس مهندسی برق مطرح شد؛
همراه اول طلایه‌دار هوشمندسازی کسب‌وکارها و پیشران حوزه دیجیتال
در دومین میزگرد تخصصی کنفرانس مهندسی برق ایران، تلاش‌های اپراتور اول در حوزه دیجیتالی‌سازی تشریح و از همراه اول به‌عنوان طلایه‌دار توسعه پلتفرم‌های دیجیتال یاد شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، میزگرد تخصصی «ارائه سرویس‌های نوین دیجیتال و هوشمند همراه اول» در جریان برگزاری بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، عصر روز چهارشنبه 29 اردیبهشت‌ماه به‌شکل آنلاین و با حضور سیاوش بیات سرمدی معاون فناوری اطلاعات همراه اول، سیدرضا جوکار نراقی مدیرعامل شرکت همراه کسب‌وکارهای هوشمند، محمدامین ابطحی مدیرعامل شاد، رضا کاظمی  مدیر ابرپروژه ذره‌بین و همچنین سعید صدیقیان کاشی و حسین خواسته از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و مشاوران مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار شد.

 

همراه اول مجدانه درصدد هوشمندسازی
سیاوش بیات سرمدی در آغاز این نشست با بیان اینکه در حال حرکت به سمت عصر دیجیتال هستیم و لاجرم تمامی صنایع و کسب و کارها نیز باید به این سمت تغییر مسیر دهند، اظهار کرد: همراه اول به‌عنوان یکی از طلایه‌داران حوزه ارتباطات، تمام تلاش خود را بر تسریع در توسعه زیرساخت‌های این مهم گذاشته است و با قدرت در راه تحقق چشم انداز خود که «تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال» است، گام بر می‌دارد.

 

معاون فناوری اطلاعات همراه اول با بیان اینکه قطعا در این مسیر بر حفظ سودآوری شرکت تمرکز خواهیم کرد، گفت: امیدواریم این تحول، سرآغازی بر ارتقاء درآمد سنتی همراه اول و رشد درآمدهای این شرکت بزرگ ارتباطی و نهایتا باعث ایجاد درآمدی پایدار در عصر دیجیتال باشد.

 

این عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با برآورد رفتارهای سایر شرکت‌های ارتباطی در دنیا تصریح کرد: چاره ای جز رفتن به سمت هوشمندسازی نداریم و در این راستا باید یکسری رفتارهای درون سازمانی‌مان را تغییر دهیم.

 

وی ادامه داد: اگر بخواهیم سه سطح حیات اپراتور را تا رسیدن به این دوره تحول دنبال کنیم، سطح نخست مرتبط با اتصال اولیه و صرف کانکشن‌ها بوده و گام بعدی ایجاد پلتفرم‌ها و سرویس‌هایی نظیر پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی و اکنون به‌واسطه گسترش فعالیت های کاربران روی این سرویس‌ها، با رسوب داده مواجهیم که «هوشمندسازی» به‌دنبال استفاده از این داده‌ها است.

 

بیات سرمدی خاطر نشان کرد: خوشبختانه همراه اول در امر ایجاد کانکشن و زیرساخت‌ها بسیار خوب عمل کرده و بسترهایی را نیز برای نشستن داده‌ها فراهم کرده است و اکنون مجدانه به‌دنبال تحقق بعد هوشمندسازی هستیم.

 

همراه کسب‌وکارهای هوشمند به‌دنبال ساخت تجربه ای منحصر به فرد از زندگی دیجیتال
سیدرضا جوکار نراقی در ادامه میزگرد با اشاره به مأموریت شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند اظهار کرد: شرکت ما با هدف ساخت تجربه ای منحصر به فرد از‌ زندگی دیجیتال، همراهی با کسب و کارهای نوآورانه، گسترش فناوری های دیجیتال و خلق خدمات مبتنی بر تکنولوژی شکل گرفته است؛ زیرا می خواهیم دنیایی فناورانه و خلاق بسازیم که هر کسی می تواند در آن نیازهای خود را کشف کند و به آنها پاسخ شایسته ای بدهد.

 

مدیرعامل شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند در ادامه به نقشی که این شرکت در اتصال ظرفیت‌های اپراتوری به دنیای دیجیتال دارد، اشاره کرد و به تحلیل پلتفرم‌های دیتا، دیجیتال، سرویس و اومنی چنل (رویکرد تجربه خرید کاملا یکپارچه برای مشتری) در دستور کارش برای حرکت به سمت تحول دیجیتال پرداخت.

 

خیز شبکه شاد به سمت یادگیری تحولی
محمدامین ابطحی دیگر سخنران این میزگرد تخصصی بود که از پلتفرم آموزشی «شاد» با احتساب رکوردهای چشم‌گیری که داشته به عنوان یکی از پلتفرم های دیجیتالی موفق همراه اول یاد کرد و گفت: تاکنون بیش از 38 میلیارد پیام و بیش از 14 میلیارد فایل در این شبکه جابجا شده، بیشینه پهنای باند آن به 403 گیگابیت بر ثانیه رسیده و بیش از 12.8 میلیون دانش آموز در آن فعال است.

 

مدیرعامل شاد این شبکه آموزش دانش آموزی را معنای جدیدی از ابزار آموزش و پرورش مجازی برای پاسخگویی به نیاز ملی و مبتنی بر ظرفیت های بومی دانست و گفت: این شبکه آموزشی قطعا متعلق به دوران کرونا نیست؛ اما کرونا کمک کرد تا در امر تغییر شیوه آموزشی با شتاب بیشتری حرکت کنیم.

 

ابطحی خاطر نشان کرد: اگر مراحل آموزش را به سنتی، سنتی بر بستر دیجیتال (گذار) و یادگیری تحولی تقسیم بندی کنیم، اکنون در مرحله گذار هستیم؛ اما برنامه ریزی کردیم به سمت یادگیری تحولی برویم که در آن سطح هر آنچه که یک متکلم وحده می تواند انجام دهد، قابل انجام و ابزارهای سنجش نیز به صورت آنلاین وجود دارد.


استقبال جویشگر ذره بین از چالش های جذاب دیتاساینس
رضا کاظمی هم از دیگر اعضای این پنل تخصصی، «ذره بین» را اینگونه معرفی کرد که «سرویسی است به دنبال ایجاد تجربه ای متفاوت در وبگردی» و در ادامه اظهار کرد: این موتور جستجوی بومی با پردازشی که روی داده های دریافتی از کانال های ورودی انجام می دهد و با بهره مندی از مهارت  NLP، بهترین نتیجه موردنظر جستجوکنندگان را به نمایش می‌گذارد و کاربران را به سمت بهترین مقصد ذهنی روانه می کند.

 

مدیرعامل «ذره بین» همچنین از فاز نخست تجاری‌سازی این محصول بومی خبر داد و از چالش های جذابی که پیش پای مسیر توسعه ذره بین مخصوصا در حوزه دیتاساینس است، گفت.

 

بکارگیری هوش مصنوعی در همراه اول و ایجاد پایداری شبکه
حسین خواسته نیز در ادامه به مقوله «هوش مصنوعی» پرداخت و در ارتباط با فناوری های برتر این حوزه گفت: شخصی سازی پیشرفته، جستجوی تصویری، چت بات ها و دستیارهای مجازی، تحلیل های پیشگویانه، تشخیص چهره، ارتقای سیاست گذاری و حریم خصوصی، توسعه مسائل اجتماعی- اقتصادی و مواردی از این دست جزو فناوری های برتر این حوزه هستند.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با بیان اینکه تا سال 2025 تقریبا 80 درصد اپراتورها انتظار دارند 40 درصد از عملیات شبکه خود را به صورت خودکار انجام دهند، ابراز کرد: بکارگیری هوش مصنوعی در اپراتورها باعث ایجاد پایداری شبکه می شود که همراه اول از این ظرفیت استفاده کرده است و همچنین امکان ارائه سرویس های صنعتی همراه با اینترنت پرسرعت را فراهم می آورد.

 

هوشمندی همراه اول در ورود به مقوله اینترنت اشیاء
سعید صدیقیان کاشی نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای پنل «ارائه سرویس های نوین دیجیتال و هوشمند همراه اول» از هوشمندی همراه اول در ورود به مفاهیمی چون اینترنت اشیاء و اجرای پروژه های بزرگی چون سپهتن (سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور)، هوشمندسازی کنتورها مبتنی بر فناوری NB-IOT گفت، اما این را انتهای کار ندانست.

 

این عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی فراگیری مفهوم اینترنت اشیاء از منظر اپراتور، نیازمند تغییراتی در لایه های پایینی نظیر Billing، CRM و... است.

 

گفتنی است، روز گذشته نیز میزگرد تخصصی «بومی سازی صنعت ICT - دستاوردهای اپراتورهای موبایل» با حضور نمایندگانی از اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه، فعالان صنعت و چهره های دانشگاهی برگزار و به نقد و تحلیل فعالیت های بازیگران اصلی عرصه ارتباطات در حوزه حمایت ها و راهکارهای استفاده حداکثری از تولیدات داخل پرداخته شد.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 29 اردیبهشت 1400
همراه اول از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت می‌کند
همراه اول از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت می‌کند
همراه اول از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت می‌کند
میزگرد تخصصی «بومی سازی صنعت ICT - دستاوردهای اپراتورهای موبایل» با حضور نمایندگانی از سوی اپراتورهای تلفن همراه و چهره‌های علمی برگزار و به ظرفیت‌های عملیاتی اپراتورهای تلفن همراه به خصوص همراه اول برای حمایت از شرکت‌های فناور ایرانی پرداخته شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، میزگرد تخصصی «بومی سازی صنعت ICT - دستاوردهای اپراتورهای موبایل» در جریان برگزاری بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، عصر امروز به شکل آنلاین و البته با حضور اعضای مشارکت کننده در پنل در محل برج همراه برگزار شد.

 

این پنل که به ریاست حمید بهروزی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و قائم‌مقام مدیرعامل همراه اول و با دبیری فرامرز رستگار، دبیر سندیکای مخابرات برگزار شد، میزبان وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول، مرتضی طاهری بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول، حسن بولوردی، معاون فنی و مهندسی ایرانسل، محمدرضا پاکروان، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف، عباس محمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه امیرکبیر و کریم محمدپور اقدم، عضو هیأت علمی تهران بود.

 

حمایت چند وجهی همراه اول از شرکت های دانش بنیان و فناور

حمید بهروزی، قائم مقام مدیرعامل همراه اول در این پنل ضمن اشاره به فعالیت هایی که از سوی اپراتورهای تلفن همراه جهت حمایت از تولیدات بومی انجام شده است، اشاره ای به توجه ویژه هر دو اپراتور اصلی تلفن همراه به مقوله تحقیقات داشت و اظهار کرد: سرمایه گذاری ما در حوزه پژوهش ها و تحقیقات دانشگاهی مخصوصا با تمرکز بر حوزه فناوری های نوین، این سیگنال را برای جامعه علمی داشته که «پژوهش» در کشور خریدار دارد.

 

وی ادامه داد: این رویکرد را می توان در اعطای حمایت پژوهشی (گرنت) به پایان نامه های مرتبط با حوزه های مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برای تشویق دانشجویان و بهره مندی از توانمندی اساتید، شاهد بود.

 

بهروزی همچنین اشاره ای به حمایت از شرکت های دانش بنیان در قالب فراخوان های خریدی که همراه اول داشته است، کرد و گفت: پیرو این فراخوان ها، شرکت های دانش بنیان ترغیب به سرمایه گذاری شدند؛ اما نکته ای که این شرکت ها باید ضمن احتساب حمایت همه جانبه اپراتور داشته باشند، این است که با توجه به اهمیت سرعت عمل، هم توجه خاص به امر «تیم» و هم «سرمایه گذاری» داشته باشند تا در روند حرکت محصول به سمت بلوغ تسهیل شود.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف درباره حمایت از تجاری سازی تجهیزات بومی، یادآور شد: ما شرکت هایی که توان تولید تجاری دارند را شناسایی کرده، نمونه های اولیه آنها را در آزمایشگاه های خود تست و تأیید می کنیم و زمینه استفاده همراه اول از آن را محصولات را فراهم می آوریم.

 

وی افزود: به عنوان مثال از ابتدای مطالعات مرتبط با نسل پنجم، تمرکزمان بر بومی سازی این نسل از فناوری بود و اکنون نیز یکی از هدف گذاری هایمان این است که بین 50 تا 80 درصد تجهیزات مورد نیاز اپراتور را ظرف سه سال آینده از طریق تولیدات داخلی تأمین کنیم؛ بنابراین اگر نگاه شرکت های دانش بنیان نیز «بنیادی» باشد، می توانند محصولی در رده بخش تلکام تولید کنند.

 

بهروزی با تأکید بر اینکه به طور خلاصه نقش اپراتورهای ارتباطی در ترغیب کنندگی، حمایتگری، آزمایش کنندگی تولیدات دانش بنیان و در نهایت تحمل ریسک های مربوطه است، اظهار کرد: بنابراین فرصت بسیار خوبی برای شرکت های نوآور و دانش بنیان فراهم است تا با همراهی بدنه اپراتور اول تلفن همراه، بتوانند محصولات بومی شان را به مرحله تولید صنعتی برسانند.

 

وی ضمن اشاره به اهتمام مدیرعامل همراه اول بر حمایت از تولیدات بومی و استفاده از تمامی ظرفیت های اپراتور اول تلفن همراه برای ایجاد حرکت در صنعت ارتباطات کشور، به جایگاه کلیدی وزارت ارتباطات جهت تسهیل این روند تحرکی داشت نیز اشاره و ابراز کرد: وزارت ارتباطات با در اختیار داشتن زیرساخت ارتباطی کشور باید در سال جاری و سال های پیش رو، درصد قابل توجهی از مصارف شان را به خرید از محصولات دانش بنیان اختصاص دهند و این انتظاری است که در راستای حمایت از تولید داخلی، از آن نهاد انتظار می رود.

 

قائم مقام مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران به راه های حمایتی همراه اول از تولیدات بومی اشاره داشته و اذعان کرد: یکی از راه ها حمایت مرکز تحقیق و توسعه ما از شرکت های نوپایی است که می خواهند محصولات اولیه شان را به صورت پایلوت تولید کنند و مراحل تست، صنعتی سازی و تجاری سازی را جلو ببرند.

 

وی ادامه داد: راه دیگر حمایتی ما استفاده از ظرفیت «هاب»های استانی برای سوق دادن جهت سرمایه گذاری ها به سمت مناطق است؛ اما اگر میزان سرمایه گذاری های بیشتری بطلبد به سمت شرکت حرکت اول هدایت می شود.

 

بهروزی خاطر نشان کرد: علاوه بر این موارد حضور فعال همراه اول در مراکز نوآوری و در کنار قطب های دانشگاهی است که اتفاق خوبی در راستای حمایت از تولیدات نوآورانه است و نهایتا هم در تعاملی که با صندوق نوآوری و شکوفایی داشتیم، این صندوق پذیرفته در راستای سرمایه گذاری روی پروژه های بومی، حمایت هایی را در قالب تخصیص وام های کم بهره به شرکت ها داشته باشد.

 

نگاه کاهش اتکا به خارج از کشور در برنامه های تحقیقاتی همراه اول

همچنین در این پنل وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در اسفند 1398 اظهار کرد: مأموریت های این مرکز در ارتباط با صنعت ارتباطات و با اولویت تأمین نیازهای گروه همراه اول است؛ به عنوان مثال تاکنون توجهمان معطوف به حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری بوده و در گام بعد به سمت بومی سازی محصولات استراتژیک با اولویت اپراتور اول تلفن همراه می رویم.

 

وی با بیان اینکه در این زمینه ها فراخوان های مختلفی را ظرف یک سال گذشته داشتیم تا تیم های فعال را شناسایی کنیم، عنوان کرد: سعی کردیم با ایجاد مشوق هایی، به تشکیل تیم ها کمک کنیم زیرا معتقدیم حرکت به سمت تولید در عرصه مخابرات، نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد.

 

رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول با تأکید بر اینکه نگاه مان کاهش اتکا به خارج از کشور است، گفت: ظرف یک سال گذشته حدود هزار و 500 میلیارد تومان در حوزه سامانه ها و پلت فرم های بومی خرید داشته ایم.

 

دعوت معاون فنی همراه اول از استارتاپ ها برای ورود به مقوله 5G
مرتضی طاهری بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول نیز با حضور در این پنل تخصصی با بیان اینکه همراه اول ورود به فناوری 5G را از سال 1395 و با همکاری دانشگاه ها آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های داخلی فرایند بومی کردن این فناوری را پیش برده است، اظهار کرد: اکنون در فناوری نسل پنجم تسلط بر فناوری به وجود آمده و این دستاورد بسیار با اهمیتی برای کشور و صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

 

وی یکی از چالش های اصلی پیش پای توسعه فناوری نسل پنجم را بحث فرکانس دانست و عنوان کرد: اگر بخواهیم از سمت اپراتور سفارشی دهیم و آنتنی ساخته شود، نیازمند مشخص بودن فرکانس هستیم؛ همچنین بعد از آن با توجه به تدوین نقشه راه همکاری اپراتورها با صنایع و سیاست های حمایتی رگولاتوری از اهمیتی بالایی برخوردار است.

 

معاون فنی و توسعه همراه اول اشاره ای به سند استخراجی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای توسعه این فناوری که مواردی نظیر توسعه بستر فیبرنوری را شامل می شود، داشت و گفت: در بخش دیگری از این سند به توسعه 5G به صورت هات اسپات در 2021 اشاره شده که ما سال 1399 روی شبکه تجاری این فناوری را زیر بار بردیم و امیدواریم امسال هم اجرای پایلوت را با صنایع داشته باشیم.

 

وی گفت: در ادامه نیز بحث واگذاری بیشتر باندهای فرکانسی مطرح است تا اینکه بعد از 2024 شروع پوشش سراسری این فناوری را داشته باشیم.

 

طاهری بخش سه ضلع فناوری نسل پنجم را اپراتورها، صنعت و مصرف کنندگان عنوان کرد و ادامه داد: استارتاپ ها و شرکت های فناور باید به صنایعی نظیر فولاد، انرژی، خودروسازی، بنادر حمل و نقل و مباحثی نظیر شهرهای هوشمند کمک کنند تا این صنایع نیازهایشان را شناسایی و با توجه به کاربردهای 5G به سمت رفع این نیازها بروند زیرا فناوری نسل پنجم صرفا B2C نیست.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 28 اردیبهشت 1400
نشان روابط عمومی هوشمند و سایبر به همراه اول اعطاء شد
نشان روابط عمومی هوشمند و سایبر به همراه اول اعطاء شد
نشان روابط عمومی هوشمند و سایبر به همراه اول اعطاء شد
در هشتمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران، همراه اول موفق به دریافت نشانهای «ستاره ملی روابط عمومی» و «ستاره طلایی روابط عمومی» شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همزمان با ۲۷ اردیبهشت ماه «‌روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی» هشتمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران با حضور بزرگان، صاحب نظران و فعالان این صنعت برگزار و از برگزیدگان روابط عمومی ایران در بخش ها و سطوح مختلف تجلیل شد.

 

هیأت داوران این جشنواره، با عنایت به ارزیابی های انجام شده از میان تمامی شرکت ها و سازمان های فعال، روابط عمومی همراه اول را شایسته دریافت نشان های «ستاره ملی روابط عمومی» و «ستاره طلایی روابط عمومی» به علت درخشش در ابعاد «هوشمند و سایبر» دانست.

 

بر اساس این گزارش در بخش نهایی و اصلی معرفی ستارگان روابط عمومی ایران که فرصتی برای تبیین توانمندی ها و ظرفیت های روابط عمومی های فعال کشور و تجلیل از فعالان آن است، همراه اول در دور جوایز تخصصی موفق به دریافت نشان ستاره طلایی روابط عمومی در حوزه‌های هوشمند و سایبر شد.

 

گفتنی است فیلیپ بورمانس، رییس انجمن بین المللی روابط عمومی هم که به شکل ویدیو کنفرانس به ایراد سخنرانی در این مراسم پرداخت، ضمن اشاره بر چالش های پیش پای حوزه روابط عمومی بر استفاده هر چه بیشتر و هوشمندانه تر از تکنولوژی های ارتباطی تأکید کرد.

 

وی ارتباطات شفاف و با احترام را مناسب اساس تفاهم انسانی دانست و گفت: ما باید ضمن پیروی از اصول علمی در روابط عمومی ها، به دنبال ایجاد تغییرات مثبت هرچند کوچک باشیم که برای این مهم نیازمند حرکت به سمت استفاده از تکنولوژی های جدید ارتباطی نظیر اتوماسیون و هوش مصنوعی هستیم.

 

علی ربیعی، دستیار رییس جمهور هم در این مراسم به شکل ویدیو کنفرانس حاضر به سخنرانی شد و از اهمیت مواردی نظیر بهره برداری از فضای مجازی در امر فعالیت های روابط عمومی برای حرکت به سمت نوعی روابط عمومی نوری شد. 

 

خانه روابط عمومی ایران هم در بخشی از بیانیه پایانی خود، ضمن اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال جاری، ضمن دعوت از مردم برای حضور پرشور در امر انتخابات، از دولت آینده خواستار برداشتن گام های بلند و عزم جدی در زمینه تقویت جایگاه روابط عمومی و برداشتن موانع در ایجاد آگاهی در میان مردم شد.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 27 اردیبهشت 1400
مشارکت فعال مدیران همراه اول در میزگردهای تخصصی و کارگاه‌های کنفرانس مهندسی برق ایران
مشارکت فعال مدیران همراه اول در میزگردهای تخصصی و کارگاه‌های کنفرانس مهندسی برق ایران
مشارکت فعال مدیران همراه اول در میزگردهای تخصصی و کارگاه‌های کنفرانس مهندسی برق ایران
اپراتور اول تلفن همراه ضمن حمایت از بیست‌ونهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، در جریان برگزاری این رویداد مشارکت فعالانه‌ای خواهد داشت.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران که با هدف گسترش دانش فنی در گرايش های مختلف مهندسی برق از تاریخ 27 تا 30 اردیبهشت ماه توسط انجمن مهندسی برق ایران و دبیرخانه دائمی این کنفرانس در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مجازی برگزار می شود، برنامه های جانبی متعددی از جمله میزگردهای تخصصی، دوره های آموزشی کوتاه مدت و نمایشگاه تجهیزات مهندسی برق را نیز تدارک دیده است.

 

مرکز تحقیق و توسعه همراه اول هم که در راستای مشارکت در توسعه دانش فنی اکوسیستم علمی و دانشگاهی کشور و با هدف استفاده از ظرفیت دانش و فناوری به حمایت از این کنفرانس پرداخته، در جریان برگزاری این رویداد حضوری فعال خواهد داشت.

 

میزگردهای تخصصی با عنوان «بومی سازی صنعت ICT - دستاوردهای اپراتورهای موبایل» در تاریخ سه‌شنبه 28 اردیبهشت از ساعت 16 تا 18 به ریاست حمید بهروزی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و قائم‌مقام مدیرعامل همراه اول و با دبیری فرامرز رستگار، دبیر سندیکای مخابرات برگزار خواهد شد که مرتضی طاهری بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول و وحید شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و چهار نفر دیگر از اعضای هیات علمی دانشگاه و فعالان این صنعت در پنل حضور خواهند داشت.

 

میزگرد دوم نیز با عنوان «ارائه سرویس های نوین دیجیتال و هوشمند همراه اول» در روز چهارشنبه 29 اردیبهشت از ساعت 14 تا 16 به ریاست سیاوش بیات سرمدی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون فناوری اطلاعات همراه اول و دبیری سیدرضا جوکار نراقی، مدیرعامل شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند برگزار خواهد شد که مدیران اپلیکیشن «شاد» و ابرپروژه «ذره‌بین» در کنار مشاوران معاونت فناوری اطلاعات همراه اول و مرکز تحقیق و توسعه اپراتور اول تلفن همراه در آن حضور خواهند داشت و میز گرد سوم در ارتباط با وضعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه برق و مخابرات برگزار می‌شود. 

 

گفتنی است، همراه اول همچنین در کنار سخنرانان مدعو نظیر پرفسور واعظ زاده، استاد تمام دانشگاه تهران، پرفسور قاسم لویی از اساتید مهندسی برق در کشور انگلستان، پرفسور محمد جمشیدی، استاد دانشگاه تگزاس آمریکا، رسول سرائیان، معاون سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دو سخنرانی با موضوعات «Beyond 5G: Road to 6G networks»توسط وحید شاه‌منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و 5G promises for IoT»» توسط رضا وحیدنیا، عضو هیات علمی دانشگاه BCIT و مشاور مرکز تحقیق و توسعه همراه اول خواهد داشت.

 

اپراتور اول تلفن همراه قرار است در پنج کارگاه این رویداد نیز با عناوین «نسل پنجم شبکه های ارتباطی: از معماری تا جنبه های تجاری»، «تحولات گسترده در شبکه رادیویی 5G»، «بلاکچین و قراردادهای هوشمند»، «چالش های یکپارچه سازی اینترنت همه چیز» و «طراحی و توسعه اکوسیستم نوعی اینترنت اشیاء و ملزومات پیاده سازی آن» شرکت کند.

 

گفتنی است این رویداد تخصصی درباره زمینه های موضوعی الکترونیک، کامپیوتر، قدرت، کنترل، مهندسی پزشکی و مخابرات و به دنبال ايجاد محيطي برای تبادل نظر علمی و تخصصی، ارائه آخرين يافته های تحقيقاتی و همچنين تشويق محققان کشور ‌است که همراه اول یکی از حامیان اصلی آن است. 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 26 اردیبهشت 1400
برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول
برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول
برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول
مجمع عمومی عادی سالیانه شركت ارتباطات سیار ایران، روز پنجشنبه ۳0 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

به گزارش اداره‌كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول(سهامی عام) به شماره ثبت ۳۱۷۵۱۲، از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه 30 اردیبهشت‌ماه در برج ستاره ونک تهران برگزار می‌شود.

 

استماع گزارش هیأت‌مدیره در خصوص عملکرد سال مالی منتهی به 30/12/1399، استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، بررسی و تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان، تصمیم‌گیری درباره سود تقسیمی، تعیین حسابرس و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1400، تعیین روزنامه كثیرالانتشار برای درج آگهی‌های شركت و همچنین سایر مواردی كه در صلاحیت مجمع عمومی عادی سالیانه است، از موارد دستور جلسه ذكر شده است.

 

با توجه به ابلاغیه مورخ 26/12/1398 سازمان بورس و اوراق بهادار با موضوع مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا که در آن مقرر شده تا اطلاع ثانوی، برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها صرفا در صورتی‌که با حضور حداکثر 15 نفر شخص حقیقی یا حقوقی برگزار شود، امکانپذیر است؛ لذا همراه اول به‌منظور رعایت دقیق مصوبه مذکور به سهامداران توصیه کرده از حضور در مجمع خودداری و نسبت به مشاهده آنلاین جلسه از طریق نشانی Live.mci.ir اقدام کنند.

 

همراه اول همچنین اعلام کرده به‌منظور رعایت اصول بهداشتی مرتبط با پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری، از توزیع صورت‌های مالی، گزارش فعالیت هیأت‌مدیره، بسته‌های تبلیغاتی و پذیرایی رایج خودداری می‌شود و بر این اساس از سهامداران درخواست کرده تا اطلاعات موردنیاز را از سامانه کدال دریافت کنند.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 25 اردیبهشت 1400
برگزاری بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران با مشارکت و حمایت همراه اول
برگزاری بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران با مشارکت و حمایت همراه اول
برگزاری بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران با مشارکت و حمایت همراه اول
بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران با مشارکت و حمایت همراه اول هفته آینده برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول در راستای مشارکت در توسعه دانش فنی اکوسیستم علمی و دانشگاهی کشور و با هدف استفاده از ظرفیت دانش و فناوری، از بیست‌ونهمین کنفرانس مهندسی برق ایران حمایت می‌کند. 

 

این کنفرانس از تاریخ 27 تا 30 اردیبهشت سال‌جاری به‌صورت مجازی و نیمه‌حضوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. 

 

همراه اول با برگزاری دو سخنرانی با موضوعات «Beyond 5G: Road to 6G networks» و «5G promises for IoT»، دو میزگرد با محوریت «بومی‌سازی صنعت ICT (دستاوردهای اپراتورهای موبایل)» و «ارائه سرویس‌های نوین دیجیتال و هوشمند همراه اول» و پنج کارگاه با عناوین «نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی (5G): از معماری تا جنبه‌های تجاری»، «تحولات گسترده در شبکه رادیویی 5G: فراتر از نسخه 15 3GPP»، «بلاکچین و قراردادهای هوشمند»، «چالش‌های یکپارچه‌سازی اینترنت همه‌چیز» و «طراحی و توسعه اکوسیستم نوعی اینترنت اشیاء و ملزومات پیاده‌سازی آن» در این کنفرانس حضور دارد. 
      

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://iceeconf.ir/Home مراجعه کنند.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 22 اردیبهشت 1400
بهره‌برداری از کیف پول جیرینگ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش
بهره‌برداری از کیف پول جیرینگ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش
بهره‌برداری از کیف پول جیرینگ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش
قرارداد همکاری بین شرکتهای جیرینگ و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با هدف توسعه خدمات کیف پول الکترونیک منعقد و نخستین سرویس پرداخت بدون تماس در شعبه باهنر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین رونمایی و افتتاح «پذیرش کیف پول الکترونیک جیرینگ در فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش» عصر امروز با حضور مدیران ارشد شرکت های همراه اول، افق کوروش و جیرینگ جمعی از اهالی رسانه در شعبه باهنر این مجموعه فروشگاهی برگزار شد.

 

این بهره برداری با توجه به تأکیدی که بر استفاده از ابزارهای کانتکت لس (بدون تماس) دارد، امکانی را برای مشترکان همراه اول فراهم می آورد تا تنها با استفاده از سیمکارت خود بتوانند از انواع خدمات پرداخت مالی استفاده کنند که با توجه به حذف کارت بانکی از زنجیره پرداخت، کمکی در مسیر کنترل و قطع زنجیره کرونا است.

 

امکان ارائه سرویس‌های هدفمندتر در آینده

حمید بهروزی، قائم مقام همراه اول در این مراسم که با حفظ تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از این همکاری و با بیان اینکه شرکت های متعددی در زیرمجموعه همراه اول داریم، اظهار کرد: پتانسیل و ظرفیت های موجود در این شرکت ها، زمینه سرویس دهی های متنوع و هدفمندتر از قبیل سرویس مکان محور در آینده و براساس افزایش سطح تعاملات را به ارمغان می آورد.

 

وی عنوان کرد: امیدواریم در برنامه ای بلند مدت بتوانیم شاهد افزایش سطح همکاری ها در راستای خدمات دهی بیشتر به گروه گلرنگ باشیم.

 

سیاست جیرینگ و توسعه کیف پول
حسام حبیب اله، مدیر عامل جیرینگ نیز در ادامه این مراسم با تأکید بر اینکه امیدواریم با این قرارداد همکاری شاهد ایجاد حرکتی نو در فضای پرداخت خرد و صنعت پرداخت کشور باشیم، اظهار کرد: با توجه به اینکه یک دهه از عمر جیرینگ به عنوان بازوی تخصصی همراه اول در حوزه پرداخت الکترونیک می گذرد، امیدواریم در مسیر پیش رو همچون سابقه خود که نخستین «ارائه دهنده راهکار پرداخت موبایلی» بودیم، بتوانیم اتفاقات خوبی را در این صنعت رقم بزنیم.

 

وی با بیان اینکه جیرینگ هم اکنون میزبان 40 میلیون مشترک همراه اول است، گفت: در فاز جدید فعالیت هایمان، اپلیکیشن جیرینگ را توسعه داده ایم که امیدواریم در مسیر روند حرکتی دنیا در زمینه کاهش سطح پرداخت های کارتی و نقدی و همچنین افزایش پرداخت های مبتنی بر کیف پول الکترونیکی، مورد استقبال مردم کشورمان قرار گیرد.

 

عضو هیات مدیره جیرینگ ضمن اشاره به کاهش 50 درصدی پرداخت های نقدی در برخی کشورهای توسعه یافته امریکایی و اروپایی طی سال 2020، یادآور شد: این ترند، نوید بزرگی برای ماست که در صنعت پرداخت خرد فعالیت می کنیم.

 

حبیب اله اغلب صنایع بزرگ و خدمات دهنده به مردم را راغب به استفاده از کیف پول و پرداخت های خرد به شکل الکترونیک دانست و تصریح کرد: توسعه بستر پرداخت های موبایلی راهکاری برای ایمن سازی جامعه فرضا در مواجهه با پدیده کرونا و حفظ چارچوب های ایمنی و سلامتی است که در نهایت کاهش هزینه ها و خسارات را به دنبال دارد.

 

وی سیاست جیرینگ را در راستای توسعه بستر کیف پول و پرداخت های خرد مبتنی بر موبایل عنوان کرد و گفت: همکاری ما با فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در گام نخست در شعب منتخب تهران و کیش آغاز می شود و امیدواریم ظرف کمتر از یک ماه، با آموزش هایی که صورت می گیرد بتوانیم این سرویس را در تمامی 2400 شعبه این فروشگاه در سراسر کشور داشته باشیم.

 

مدیر عامل جیرینگ این نوید را هم داد که سرویس اعتباری همراه اول نیز در دست توسعه است که اقدام بزرگی به حساب می آید و در آینده امکان خرید از طریق اعتبار مشترکان را فراهم می کند.

 

افق کوروش به دنبال جایگزین سازی شیوه های نوین پرداخت

در ادامه این مراسم نیز حسین صبوری، قائم مقام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با بیان اینکه ظرف یک سال اخیر میزان پرداخت نقدی در فروشگاه های ما از 30 به 8 درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: بنابراین روش های پرداخت جدید با سرعتی بیش از تصور ما در حال جایگزین شدن و استفاده از این تغییر رویه ایجاد شده، هستند.

 

وی با بیان اینکه دنبال جایگزین سازی شیوه های نوین پرداخت با هدف ارتقای سطح زندگی مردم هستیم، ادامه داد: هم اکنون نیز بسیار خرسندیم که برای راه اندازی سرویس کیف پول الکترونیک، در خدمت پیشروترین های شرکت های فناوری و مخابراتی کشور هستیم.

 

بنابر این گزارش، مشتریان افق کوروش می توانند تنها با یک بار وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، خریدهای بعدی‌ خود را به سهولت و بدون نیاز به ورود CVV2 یا رمز پویا و تاریخ انقضاء انجام دهند.

 

همچنین این بستر فناورانه (کیف پول خرد) ظرفیتی در مسیر مدیریت هوشمند خدمات رفاهی سازمان های بزرگ همچون کمک به مشتریان فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش است که هم اکنون در اختیار بیش از 40 میلیون مشترک همراه اول جهت استفاده در خریدهای خرد قرار دارد.

 

شیوه استفاده از این کیف پول نیز به این شکل است که کاربران با نصب اپلیکیشن جیرینگ از سایت جیرینگ یا کافه بازار، می توانند با شارژ کیف پول خود و انتخاب شعب فروشگاه در اپلیکیشن به آدرس درج شده مراجعه و در زمان خرید، کد QR را از دستگاه کارتخوان اسکن کرده و اطلاعات مربوط به آن شعبه و مبلغ فاکتور را تأیید و پرداخت صورت پذیرد.

 

گفتنی است در پایان این مراسم نیز قرارداد همکاری بین شرکت های جیرینگ و انیاک به نمایندگی از طرف افق کوروش منعقد شد و به شکل نمادین این سرویس در محل شعبه باهنر مورد بهره برداری و تست قرار گرفت.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 21 اردیبهشت 1400
آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری کارکنان همراه اول
آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری کارکنان همراه اول
آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری کارکنان همراه اول
کارکنان همراه اول با پویش درون سازمانی «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد»، امید را به دل ۱۵ خانواده هدیه کردند. 

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پویش «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» که در آستانه نوروز ۱۴۰۰ با همکاری کارکنان همراه اول و ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه جهت کمک به زندانیان نیازمند کلید خورد، به سرانجام رسید.

 

بر اساس این پویش، تمامی کارکنان همراه اول می‌توانستند در صورت تمایل، با مشارکت و اختصاص یک یا چند روز از حقوق فروردین‌ماه خود به این امر خداپسندانه، زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم سازند تا آنان نیز بتوانند در سال جدید، کنار خانواده‌های خود باشند.

 

همراه اول نیز متعهد شده بود در راستای مسؤولیت اجتماعی خود، معادل مبلغ جمع‌آوری شده توسط کارکنان این شرکت، به مبلغ مشارکت اضافه کند.

 

حال در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، همراه اول نتیجه این پویش انسان‌دوستانه را اعلام کرده و از آزادی ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان‌های مختلف کشور که ناخواسته و تنها بر اثر یک اتفاق و مشکل مالی روانه زندان شده بودند خبر داده است.

 

گفتنی است در لیست کارکنان مشارکت کننده همراه اول در این پویش، اسامی به چشم می‌خورد که کل حقوق فروردین‌ماه خود را به این امر خیر اختصاص داده‌اند.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 21 اردیبهشت 1400
ویژه ‌برنامه دعوت رتبه یک برنامه‌های افطار صداوسیما را کسب کرد
ویژه ‌برنامه دعوت رتبه یک برنامه‌های افطار صداوسیما را کسب کرد
ویژه ‌برنامه دعوت رتبه یک برنامه‌های افطار صداوسیما را کسب کرد
ویژه برنامه دعوت شبکه یک سیما که با حمایت همراه اول در حال اجراست، توانست رتبه یک میزان مخاطب در بین برنامه‌های افطار صداوسیما را کسب کند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی درباره برنامه های رمضانی صداوسیما، ویژه برنامه «دعوت» توانست با بیش از 19 درصد مخاطب و رضایت حدود 92 درصدی در صدر برنامه های  افطار شبکه‌های سیما قرار گیرد.

 

«دعوت» عنوان ویژه برنامه ای است که با مشارکت همراه اول از شبکه یک سیما پخش می شود و در لحظات افطار امسال مهمان سفره‌های افطاری مردم است.

 

کسب جایگاه نخست توسط این ویژه برنامه از منظر میزان مخاطبان با رشد 5.3 درصدی نسبت به رمضان سال 1399 مواجه شده است.

 

در ایام ماه مبارک رمضان ویژه‌برنامه «دعوت» با نگاه ویژه‌ به خانواده هر روز از ساعت ۱۹و 15 دقیقه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 20 اردیبهشت 1400
هدیۀ ۲۰ گیگابایتی استادان همراه اولی فعال شد
هدیۀ ۲۰ گیگابایتی استادان همراه اولی فعال شد
هدیۀ ۲۰ گیگابایتی استادان همراه اولی فعال شد
بستۀ هدیۀ اینترنت ۲۰ گیگابایتی همراه اول برای استادان حوزه و دانشگاه فعال شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، بستۀ هدیه اینترنت ۲۰ گیگابایتی اپراتور اول، بر اساس فهرست ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و با هدف تسهیل آموزش آنلاین در روزهای همه‌گیری بیماری کرونا، بر روی حساب استادان معرفی شده فعال شد.

بر اساس این گزارش بیش از ۸۰ درصد استادان متقاضی اینترنت هدیه 20 گیگابایتی، سیم‌کارت همراه اول داشته و از این هدیه بهره مند شدند.

همراه اول در روزهای کرونایی در راستای مسؤولیت اجتماعی و حمایت از آموزش آنلاین با رایگان کردن پهنای باند دسترسی به سامانه شاد و ارائه بسته های رایگان و یا تخفیفی اینترنت از دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و استادان حمایت کرده است.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 20 اردیبهشت 1400
برگزاری جلسه تبادل نظر همراه اول و بانک تجارت
برگزاری جلسه تبادل نظر همراه اول و بانک تجارت
برگزاری جلسه تبادل نظر همراه اول و بانک تجارت
مدیرعامل همراه اول و مدیرعامل بانک تجارت درخصوص مباحث نوین مالی تبادل نظر کردند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، جلسه بحث و تبادل نظری در راستای ارتقا و بروزرسانی ظرفیت‌های زیرساختی حوزه بانکی با بهره‌گیری از توانمندی‌های فنی اپراتور اول تلفن همراه کشور، صبح امروز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه با حضور مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک تجارت و جمعی از مدیران ارشد هر دو مجموعه در برج همراه برگزار شد.

 

اخوان بهابادی در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های موجود همراه اول از جمله در اختیار داشتن بالاترین سهم بازار تجاری و 100 میلیون سیم‌کارت واگذار شده در بازار ارتباطات سیار، اظهار کرد: این حجم از مشترک و تعاملات مالی آنها، فرصتی را برای انجام اقدامات بسیار خوب با استفاده از ظرفیت‌های بانکی و کیف پول اعتباری فراهم می‌کند.

 

مدیرعامل همراه اول افزود: این فرصت در ارتباط با مشترکان دائمی که پایان هر ماه به پرداخت صورتحساب مبادرت می‌ورزند، بیشتر است و همراه اول با در اختیار داشتن بالغ بر 20 میلیون مشترک دائمی، بیشترین تعداد مشترکان پس پرداخت تلفن همراه را نیز در کشور دارد.

 

وی همچنین از آماده بودن شرایط برای بهره‌برداری عملیاتی از کیف پول اعتباری اپراتور اول تلفن همراه خبر داد و گفت: لازمه عملیاتی شدن این بستر نیز انجام اقدامات اولیه‌ای از سوی بانک است.

 

دولت آبادی، مدیرعامل بانک تجارت نیز در این جلسه بر تقویت درگاه‌های پرداخت بانک تجارت با کمک همراه اول، تعاملات اپراتور اول تلفن همراه با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و راهکارهای جدید و مواردی از این دست اشاره کرد.
 

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 13 اردیبهشت 1400
آغازبکار سرویس جدید روبیکا؛ گفتگوی صوتی در قالب اتاق
آغازبکار سرویس جدید روبیکا؛ گفتگوی صوتی در قالب اتاق
آغازبکار سرویس جدید روبیکا؛ گفتگوی صوتی در قالب اتاق
امکان «گفتگوی صوتی» در قالب اتاق‌های مجزا به روبیکا اضافه شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، روبیکا که به‌عنوان یک «سوپر اپ» سرویس‌های متعدد، متفاوت و جذابی را برای کاربران فارسی زبان دنیا گردهم آورده است، قابلیت «اتاق‌های گفتگوی صوتی» را نیز به سرویس‌های خود افزود.

 

اتاق‌های گفتگوی صوتی روبیکا می‌توانند تا چندین هزار شرکت کننده را در خود جای داده و میزبان جمع های کوچک و بزرگ باشند.

 

با قابلیت گفتگوی صوتی، هر گروه یا کانالی در روبیکا می‌تواند به اتاقی برای گفتگو تبدیل شود و فرصت ایده‌آلی را در اختیار چهره‌های سرشناس برای گفتگوی مستقیم با مخاطبانشان قرار دهد.

 

همراه اول به‌عنوان یکی از سهامداران عمده روبیکا پیشنهاد داده اگر کاربران می‌خواهند از همه سرویس‌های ارتباطی مورد نظر به‌صورت یکجا بهره‌مند شوند و یا اگر در سر ایده‌های بزرگ تجاری می‌پرورانند، ضمن پیوستن به خانواده بزرگ روبیکا، از امکان جدید گفتگوی صوتی این سوپر اپ که جزئیات بهره‌مندی از آن در لینک موجود است نیز استفاده کنند.

لینک خبر : مشاهده
تاریخ خبر: 11 اردیبهشت 1400