خانواده درسا
mci-pages-sharing
خانواده درسا

جای گرفتن فضای مجازی در سال های اخیر در صدر جدول سرگرمی های کودک و نوجوان از یک سو و تبدیل شدن مرجع اصلی ترویج فرهنگ و آموزش از سوی دیگر، باعث شده فضای فناوری اطلاعات به عنوان یکی از مهمترین عرصه های موجود در طراحی اولویت های برنامه ریزی و برنامه سازی شناسایی گردد.

یکی از مهمترین گروه های مصرف کننده در آن که بیشترین تاثیرپذیری را به نسبت محتواهای عرضه شده دارد، گروه کودک و نوجوان است. گروهی که امروز به عنوان نسل آینده این مرزو بوم، با حجم عظیمی از محتوای مخرب و ضدارزشی مواجه است.

از رهگذر این مهم، خانواده درسا از سال 1394 تمام عزم خود را در زمینه تولید، تامین و حمایت از تولیدات حوزه کودک و نوجوان در فضای مجازی به کارگرفته تا بتواند شعار «دانایی، رشد و سرگرمی» را به مرحله اجرا درآورد. شعاری که با تحقق آن فضای مجازی پاک، سالم و مفید، از آرمان به یک واقعیت تبدیل خواهد شد.

اهداف زیست بوم مجازی درسا

خانواده درسا تلاش می کند با هر گام که در این راه بر می دارد، به سوی اهداف زیر نزدیک تر گردد:

  • ایجاد فضای مجازی سالم مفید و ایمن برای کودک و نوجوان در مقابل محتوای ناسالم و رفتارهای مجرمانه
  • ارائه بازی ها و برنامه های آموزشی، کاربردی و سرگرم کننده و محتوای منطبق با نیازهای کودکان و نوجوانان
  • ارائه ابزارهای مدیریت و نظارت والدین بر فعالیت های مجازی فرزندان
  • آموزش مهارت های استفاده موثر از فضای مجازی به خانواده ها و ارتقای سواد مجازی ایشان
  • بومی سازی و رده بندی انواع محتوای صوتی، تصویری و چندرسانه ای کودکان و نوجوانان و تسهیل دسترسی خانواده‌ها به آن
خدمات خانواده درسا

خانواده درسا با مجموعه ای کامل از خدمات خود، سعی در ارائه راهکاری جامع در زمینه حفظ و حراست از کودکان در فضای مجازی عرضه کرده است. خدمات این مجموعه عبارتند از:

دنیای درسا

برنامکی که به واسطه آن والدین می توانند تمامی فرآیندهای موجود در تلفن همراه یا تبلت خود یا فرزندانشان را در زمان کاربری کودک از آن، مدیریت کنند.

فرآیندی که شامل مدیریت زمان، محتوا و نوع دسترسی های کودک به برنامک های موجود در تلفن همراه است و محیط امنی را بدون هزینه خرید تبلت یا دستگاه های هوشمند دیگر و تنها با نصب یک برنامه برای والدین به ارمغان می آورد.

شما می توانید برای فعالسازی این سرویس عدد 84 را به سرشماره 3003 ارسال کرده و یا با مراجعه به درسا بازار، این برنامه را دریافت و استفاده نمایید.

درسا بازار

درسا بازار ارائه‌ دهنده بیش از 4 هزار اپلیکیشن اندرویدی با رویکرد ایرانی اسلامی ‌مناسب رده سنی کودک و نوجوان است که هم به لحاظ محتوایی و هم کیفیتی به صورت تخصصی در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کند. این بازار به انتشار اپلیکیشن‌های تخصصی حوزه کودک و نوجوان در گروه‎های مختلف از قبیل سرگرمی، بازی، آموزشی و ... می‌پردازد و این امکان را فراهم آورده است که تولیدکنندگان اپلیکیشن در حوزه کودک و نوجوان، بتوانند اپلیکیشن‌های خود را طبق استانداردهای این بازار تولید نموده و در این بازار تخصصی انتشار دهند.

والدین نیز می‌توانند اپلیکیشن‎های مورد نیاز فرزندان خود را با خاطری آسوده از این بازار تخصصی که اپلیکیشن‌های آن هم به لحاظ محتوایی کنترل شده‌اند و هم به لحاظ کیفیت تولید عاری از هرگونه بدافزار می‌باشند را دانلود نمایند.

شما می توانید برای فعالسازی این سرویس عدد 50 را به سرشماره 3003 ارسال کرده و یا با مراجعه به سایت خانواده درسا، این برنامه را دریافت کنید.

پرسا

خدمت پرسا را شاید بتوان یکی از نخستین سرویس های موجود در زمینه کودک و نوجوان دانست که از طریق آن کودکان می توانند با طرح پرسش‌های خود، پاسخ های متخصصان حوزه کودک و فضای مجازی را به راحتی دریافت کنند.

فراموش نکنید که این خدمت صرفاً برای کودکان نیست. چه بسیار والدینی که با مراجعه به این سرویس می توانند معضلات خود و فرزندان را در مواجهه با فضای مجازی مرتفع کنند.

شما می توانید برای استفاده از این سرویس با ارسال عدد 92 به سرشماره 3003 نسخه اپلیکیشن این برنامه را دریافت کنید.

فندقستان

دسترسی داشتن به برنامه ای که بتوان به محتوای آن اعتماد کامل داشت، زمانی بیشترین اهمیت را پیدا می کند که مخاطب آن را کودکان و نوجوانان تشکیل داده باشند.

فندقستان با ارائه محتواهایی که هم بتواند نیاز کودک جهت دسترسی به محتواهای جذاب را تامین کند و هم بتواند نگرانی والدین در زمینه دسترسی به محتواهای ایمن و مفید را مرتفع نماید، به مخاطبان معرفی گردیده است.

برنامکی که محتواهایی از جنس شعر، قصه، داستان، مسابقه و.. را با فرآیند بازی آموزی به کار گرفته تا بتواند در کنار سرگرمی ایمن، آموزش مهارت‌های فضای مجازی را نیز به کودک آموزش دهد.

شما می توانید برای فعالسازی این سرویس عدد 80 را به سرشماره 3003 ارسال کرده و یا با مراجعه به درسا بازار، این برنامه را دریافت و استفاده نمایید.

این تنها بخش کوچکی از سرویس های جذاب خانواده درسا، در دنیای مجازیست. لیست کامل برنامه‌ها را می توانید با مراجعه به خانواده درسا مشاهده نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات به خانواده درسا مراجعه و یا با ارسال کد 100 به شماره 3003 عضو سامانه پیامکی اطلاع‌رسانی و آموزشی کاملاً رایگان درسا شوید. در صورت تمایل میتوانید اطلاعات تکمیلی را از طریق تماس با شماره 021-53878 نیز دریافت نمایید.