اربعین ۹۶

این طرح به پایان رسیده است.

mci-pages-sharing
کاهش تعرفه رومینگ

همراه اول به منظور رفاه حال زائرین اربعین حسینی، تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل مکالمه، پیامک و اینترنت همراه مشترکین خود در عراق را کاهش داد. بر این اساس از روز چهارشنبه ۱۰ آبان تا ۹ آذر ماه سال جاری، تعرفه مکالمه مشترکین همراه اول با ایران دقیقه ­ای 1,190 تومان، مکالمه دریافتی دقیقه­ ای ۷۹۰ تومان، مکالمه با شماره داخلی عراق دقیقه­ ای۳۹۰ تومان، ارسال پیامک ۲۵۰ تومان و اینترنت همراه هر مگابایت ۱۹۰ تومان محاسبه می­ شود و دریافت پیامک رایگان است.

ارائه وای فای رایگان

در نجف اشرف (محدوده باب ساعت و باب طوسی) کربلا ، (بین الحرمین) و کاظمین (خیابان های منتهی به باب القبله و باب المراد) از تاریخ ۹ آبان ماه تا ۹ آذر ماه به مدت یک ماه سرویس رایگان وای فای برای کلیه زائرین رایگان ارائه می شود. جهت استفاده از این سرویس کافی است وای فای گوشی خود را روشن، M-Zaer Wi-Fi را پیدا کرده و به آن متصل شوید.

همچنین در چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، به­ منظور پوشش ارتباطی بهتر زائرین اربعین حسینی، وای فای رایگان همراه اول ارائه می شود. استفاده از وای فای همراه اول با نام تجاری « وای فای اول »، از تاریخ ۹ تا ۲۳ آبان ماه به مدت دو هفته برای مشترکین همراه اول در چهار نقطه مرزی ایران رایگان است.

شایان ذکر است قبل و پس از تاریخ ذکر شده، مشترکینی که در این نقاط از «وای فای اول» استفاده می کنند، چنانچه بسته اینترنت آنها دارای حجم رایگان وای فای اول باشد (بسته های ماهانه ۱+۱، ۲+۲ و ۴+۴)، از حجم وای فای آن­ها و اگر بسته اینترنت آنها هدیه وای فای نداشته باشد، از حجم بسته آن­ها کسر می شود. همچنین مشترکینی که بسته اینترنت فعال ندارند، در صورت استفاده از وای فای اول در این نقاط (قبل و پس از تاریخ مذکور)، تعرفه آزاد برای آنها محاسبه می شود. بنابراین توصیه می شود، مشترکین قبل از استفاده در تاریخ های غیر رایگان، یک بسته اینترنت فعال کنند.

جهت آگاهی از مراحل تنظیمات گوشی به صفحه « وای فای اول » مراجعه کنید.

تلفای

زائرین اربعین حسینی می توانند از سرویس تلفای همراه اول برای برقراری مکالمه با هزینه مشابه هزینه تماس عادی داخل کشور برای برقراری تماس و به صورت رایگان برای دریافت تماس در عتبات عالیات استفاده نمایند. با استفاده از سرویس تلفای، زائرین عتبات عالیات در اربعین حسینی نیازی به پوشش شبکه تلفن همراه برای برقراری تماس در عراق نخواهند داشت بلکه تنها با اتصال به هر شبکه وای فای می توانند مکالمه کنند و برای این کار نیازی به استفاده از هیچ اپلیکیشن و برنامه واسط دیگری نیست. زائرین با استفاده از شماره گیر تلفن همراه خود و همانند تماس عادی می توانند تماس برقرار و دریافت نمایند. برای استفاده از تلفای نیازی به فعالسازی سرویس توسط مخاطب تماس نیست و می توان با تلفن ثابت تمامی کشورها و همچنین مشترکین سایر اپراتورها نیز تماس برقرار و دریافت کرد. این سرویس برای مشترکین همراه اول دارای گوشی تلفن همراه با سیستم عامل اندروید 4.4 و بالاتر قابل فعالسازی و استفاده است.

نحوه استفاده از سرویس تلفای همراه اول
  • دانلود اپلیکیشن تلفای از google play در عراق
  • اتصال به وای فای و فعالسازی سرویس
  • پس از فعال سازی سرویس، زائرین در کشور عراق به وای فای متصل شده همانند قبل شماره گیری کرده و تماس برقرار و دریافت می کنند.
  • در صورتی­که آیکون تلفای در بالای صفحه نمایش گوشی مشاهده گردد می­توان با تلفای تماس برقرار و دریافت کرد.