خدمات رومینگ اربعین ۱۴۰۱

این طرح به پایان رسیده است.

چگونه از بسته های رومینگ ویژه اربعین همراه اول بهره‌مند شوم؟
نوع بسته مدت اعتبار حجم (مگابایت) هدیه قیمت بسته (تومان)
بسته دیتای نامحدود 7 روز نامحدود 25 دقیقه + 250 عدد پیامک 350,000
بسته دیتای 150 مگابایت 7 روز 150 10 دقیقه + 50 عدد پیامک 100,000

خرید بسته های فوق از درگاه‌های ذیل امکان‌پذیر است:

چگونه می‌توانم سرویس رومینگ بین‌الملل خود را برای استفاده در عراق فعال کنم؟

تلفن همراه بهترین وسیله ارتباطی و هویت منحصر به فرد شما است. شما می‌توانید در سفر معنوی اربعین با استفاده از سرویس رومینگ بین الملل همراه اول، بدون نیاز به خرید سیم‌کارت از اپراتورهای کشور عراق، با خیالی آسوده و هزینه مقرون به صرفه با نزدیکان، همسفران و خانواده خود در ارتباط باشید. جهت دسترسی به پرتال‌های بانکی و دریافت پیامک رمز دوم، از فعال بودن سرویس رومینگ خود قبل از خروج از کشور، از طریق کد دستوری *10*2911# اطمینان حاصل کنید. همواره دریافت پیامک و روشن کردن گوشی در رومینگ رایگان است.

حتما قبل از ورود به کشور عراق سرویس رومینگ خود را فعال یا از فعال بودن آن از یکی از روشهای زیر اطمینان حاصل کنید:

اگر فراموش کردید تا سرویس رومینگ خود را پیش از خروج از کشور فعال کنید، با خرید بسته رومینگ توسط دیگری برای شما حتی در ایران، سرویس رومینگ شما فعال خواهد شد.

تعرفه رومینگ بین الملل ویژه اربعین 1401 در کشور عراق چقدر است؟

در مراسم اربعین 1401، جهت رفاه زایرین محترم، تعرفه (نرخ) های ویژه استفاده از سرویس رومینگ برای هر سه اپراتور عراقی Zain، Asiacell و Korek به تفکیک مکالمه، پیامک و دیتا به شرح زیر اعلام می شود.

سرویس رومینگ در اپراتورهای آسیاسل ، زین و کورک کشورعراق نرخ (تومان)
هر دقیقه مکالمه دریافتی 6,000
هردقیقه مکالمه با شماره‌ ایران (ثابت و موبایل) 9,000
هر دقیقه مکالمه با شماره‌ عراقی 4,000
هر عدد پیامک به شماره‌ ایرانی 1,300
هر مگابایت اینترنت 500
 • هزینه مکالمه رند به دقیقه می‌شود و برای تماس‌های کمتر از 60 ثانیه، هزینه یک دقیقه کامل منظور می گردد.
 • جهت رفاه خانواده زائرین عزیز، در این کمپین نرخ هر دقیقه مکالمه بین الملل به موبایل عراق (تماس از ایران با شماره موبایل عراق) 6 هزار تومان خواهد بود.
 • به نرخ های فوق %9 مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود.
 • این بسته‎ ها جهت زائرین اربعین حسینی در کشور عراق ارائه شده است و بدون اتصال به اپراتور عراقی غیرقابل استفاده خواهد بود.
 • در نظر داشته باشید که بسته های اینترنت داخلی در زمان رومینگ قابل استفاده نیست.
 • برای مدیریت بهینه هزینه‌ها، بهترین زمان خرید بسته، روز خروج از کشور (قبل از خروج) است. مهلت استفاده از بسته‌ها از زمان خرید بسته به مدت ذکر شده در مشخصات بسته است.
 • در صورت اتمام بسته اینترنت رومینگ، هدیه مکالمه و هدیه پیامک قابل استفاده است.
 • بسته دیتای نامحدود رومینگ تا سقف 3 گیگابایت بدون محدودیت سرعت و بعد از آن سقف سرعت کاهش خواهد یافت.
 • امکان خرید سایر بسته های رومینگ با بسته نامحدود وجود ندارد.
 • می‌توانید با استفاده از هدیه مکالمه با شماره‌های ایران یا شماره های کشور عراق تماس بگیرید یا به تماس‌های از مقصد ایران و کشور عراق پاسخ دهید یا به شماره های ایران پیامک ارسال کنید.
 • همزمان با خرید بسته‌های رومینگ، سرویس رومینگ مشترک فعال می‌شود.
 • این بسته‌ها برای کلیه سیم کارتهای حقیقی و حقوقی و دائمی و اعتباری قابل فعالسازی است.
 • امکان خرید و هدیه بسته در درگاه ها برای دیگران از طرف مشترک حقیقی و فقط از طریق کارت بانکی وجود دارد.
 • به قیمت های بسته ها، %9 مالیات و ارزش افزوده اضافه می‎شود.
محدود سازی مصرف آزاد اینترنت در زمان رومینگ:

برای کاهش هزینه های رومینگ ناخواسته مشترکین در عراق، سرویس محدودیت مصرف دیتا با تعرفه آزاد در زمان اربعین در هنگام استفاده از رومینگ عراق، برای کلیه مشترکینی که از شبکه اپراتورهای عراقی استفاده می کنند، فعال شده است که مشابه حالت فعال کردن Data Roaming گوشی است که دسترسی به شبکه دیتا در حالت رومینگ را محدود می کند.

این سرویس محدود کننده دیتای رومینگ برای مشترکین به طور خودکار از طریق شبکه همراه اول بر پروفایل مشترکین عراق، فعال شده است. در این حالت، مشترکین نرمال دائمی و مشترکین اعتباری با حداقل شارژ 1,000 تومان، می توانند بصورت رایگان از فروشگاه آنلاین همراه اول و اپلیکیشن همراه اول و اپلیکیشن روبیکا بصورت رایگان استفاده کند.

در صورت نیاز به دسترسی به وب سایت های غیررایگان، با استفاده از کد دستوری *10*291*4# مصرف آزاد در زمان رومینگ را فعال کند و با هزینه آزاد به شبکه دیتای همراه اول متصل خواهد شد یا با خرید بسته با تخفیف زیاد به شبکه اینترنت وصل گردد.

قواعد تجاری سرویس
 • برای تمامی مشترکین همراه اول که در کشور عراق از طریق رومینگ به شبکه اپراتورهای عراقی متصل هستند، امکان استفاده از مصرف آزاد دیتا غیرفعال شده است.
 • با درخواست مشترک برای فعالسازی «مصرف آزاد»، امکان استفاده از مصرف آزاد فعال می شود.
 • در صورتیکه مشترک مصرف آزاد را فعال کند، امکان استفاده از دیتای مصرف آزاد رومینگ با هزینه به ازای هر گیگ 500 هزار تومان، برایش فعال و امکان دسترسی به پرتالهای خارجی و ایرانی غیررایگان برای مشترک مجددا ایجاد می گردد.
 • امکان ارسال و دریافت پیامک یا امکان برقراری و دریافت مکالمه رومینگ برای مشترک با نرخ های رومینگ فعال می ماند.
 • با خرید بسته های دیتای رومینگ (نامحدود اربعین و بسته اقتصادی 150 مگابایت) سرویس خودکار قطع می شود.
 • پس از اتمام بسته های دیتای ویژه رومینگ، در صورت عدم بودن مصرف آزاد، محدودیت مصرف آزاد به قوت خود باقی خواهد ماند.
چگونه به شبکه اپراتورهای عراقی وصل شوم؟

اگر در کشور عراق هستید و از فعال بودن سرویس رومینگ خود اطمینان دارید اما آنتن دهی یا امکان برقراری تماس ندارید با ورود به منوی تنظیمات گوشی، شبکه موبایل کشور مقصد را انتخاب کنید:

Setting (تنظیمات) -> Network Setting (تنظیمات شبکه) -> Manual (دستی) -> Select Operator (انتخاب اپراتور مورد نظر)

برای مکالمه یا ارسال پیامک با شماره های ایرانی، در هنگام استفاده از سرویس رومینگ چه کنم؟

در هنگام شماره گیری تلفن ایران، کد ایران (0098) را به ابتدای شماره خود اضافه نمایید.

برای تماس با شماره ثابت (مثلا تهران)
009821********

برای شماره گیری موبایل
009891********

چگونه هزینه های رومینگ در زمان سفر به عراق را مدیریت کنم؟
با آگاهی از موارد زیر می‌توانید هزینه‌های استفاده ازسرویس رومینگ خود را مدیریت کنید:
 • برقراری تماس بین دو زائر همراه اولی در کشور عراق برای هر دو طرف هزینه دارد. اگر شما تماس گیرنده باشید، هزینه تماس خروجی را پرداخت خواهید کرد و اگر شما دریافت کننده تماس باشید، هزینه تماس دریافتی برای شما محاسبه خواهد شد.
 • حتما با زدن کلید قطع، از خاتمه تماس اطمینان حاصل کنید.
 • اگر ارتباط کامل برقرار نشده است سریعا مکالمه را پایان دهید و در صورت عدم برقراری تماس از شماره گیری مکرر خودداری نمایید.
 • در صورت استفاده از سرویسهای انتظار مکالمه (Call Waiting) ، انتقال مکالمه (Call Forward) و پیامگیرصندوق صوتی(VMS) هزینه اضافه رومینگ برای شما در نظر گرفته خواهد شد. در صورت عدم نیاز حتما این سرویس‌ها را از طریق شماره گیری *10*24# منوهای 1و2 و3 غیر فعال کنید.
 • هزینه تماس از ایران با زائران در عراق معادل تماس داخل شبکه همراه اول است.
 • با فعالسازی PIN CODE سیم كارت و تعریف رمز گوشی، می‌توانید در صورت سرقت یا مفقودی تلفن همراه، سوء استفاده‌های احتمالی را به حداقل رساند.
چگونه به صرفه تر از اینترنت در رومینگ استفاده کنم؟
بسته‌های اینترنتی عادی خریداری شده در ایران (هر بسته‌ای غیر از بسته ویژه رومینگ)، در هنگام استفاده از سرویس رومینگ، غیرفعال است. استفاده از اینترنت سیمکارت در حالت رومینگ هزینه صورتحساب تلفن را افزایش خواهد داد، بنابر این توصیه می شود روی مصرف دیتای خود مدیریت خوبی داشته باشید:
 • گزینه دانلود و به روز رسانی برنامه ها و تنظیمات گوشی را از حالت خودکار (Auto) خارج نمایید.
 • از شبکه های اجتماعی تصویری و ویدئویی در حین رومینگ استفاده نکنید و برای استفاده از آنها از WiFi هتل یا مسیر بهره‌گیری کنید.
 • در صورت استفاده از اینترنت در مکانهای عمومی (هتل و ...) و عدم استفاده از اینترنت سیمکارت، گزینه Mobile Data و Data Roaming را درتنظیمات گوشی غیر فعال نمایید.
 • قرض دادن گوشی به افراد ناشناس، در اختیار قراردادن به افراد ناآگاه (مثل اطفال) یا قرار دادن گوشی در حالت Hotspot (اشتراک اینترنت با سایرین) ممکن است هزینه های ناخواسته شما را به شدت افزایش دهد.
چگونه اعتبار سیمکارت خود را افزایش دهم تا قطع یا یکطرفه نشود؟
پیشنهاد می‌شود پیش از سفر، علاوه بر پرداخت بدهی خط دائمی و شارژ سیمکارت اعتباری، از روش‌های زیر جهت افزایش اعتبار سیمکارت اعتباری یا سیمکارت دائمی جهت جلوگیری از قطع ارتباط استفاده نمایید:

همچنین در صورت اتمام شارژ خطوط اعتباری خود میتوانید از سرویس های اعتبار اضطراری ، شارژ خودکار و یا انتقال اعتبار استفاده نمایید.