رخدادهای فردا
mci-pages-sharing
نام سرویس: رخدادهای فردا
تعریف سرویس:
با اشتراک در این رویدادها و تقویم تاریخ را دریافت می کنید. این سرویس ثبت نامی بوده و با ارسال کد فعالسازی به شماره کوتاه 205555 مشترک سرویس می شوید.
عنوان فارسی انگلیسی
کد فعالسازی سرویس رخداد Rokhdad
کد غیر فعالسازی سرویس رخداد خاموش Off Rokhdad
تعرفه سرویس:

تعرفه این سرویس به ازای هر پیامک دریافتی 1000 ریال می باشد.

توضیحات تکمیلی:

رخداد: امروز سالروز درگذشت رابیندرانات تاگور شاعر،موسیقیدان و نقاش هندی می‌باشد.او که نخستین آسیایی برنده جایزه نوبل بود

نمونه محتوا:
  • 92/05/15: رخداد: امروز سالروز درگذشت رابیندرانات تاگور شاعر،موسیقیدان و نقاش هندی می‌باشد.او که نخستین آسیایی برنده جایزه نوبل بود اساسا بخاطر علاقه به حافظ خودش را ایرانی می‌دانست.او در سفری که 1311 به ایران داشت گفت:هر ملتی بر اساس فرهنگ، مذهب و آیین خود راه رهایی خود از عقب ماندگی و استعمار را خواهد یافت. ملک الشعرای بهار قصیده‌ای در ستایش تاگور دارد و سرود ملی هند سروده تاگور است که در 80 سالگی در سال 1320 درگذشت.
  • 92/04/31: در سال 722 هجری قمری در چنین روزی پوریای ولی پهلوان و عارف نامی ایران زمین درگذشت. درباره آرامگاه او بین مورخان اختلاف است و عده‌ای آرامگاهش را در خوی و عده‌ای دیگر در خوارزم می‌دانند. از پوریای ولی دو کتاب برجای مانده است: مثنوی کنزالحقایق، و رباعیات پوریای ولی. او علاوه بر عارف بودن پهلوانی بوده که به درماندگان نیز یاری می‌رساند و اکنون اشعاری که در زورخانه‌ها خوانده می‌شود از اوست.