سیم کارت سازمانی

همراه اول به‌عنوان اولین اپراتور موبایل با گسترده ترین پوشش شبکه در ایران، در کنار خدمات متنوع که به مشترکین خود ارائه می‌کند، آمادگی دارد تا نیاز سازمان‌ها و شرکت‌ها را به انواع سیمکارت‌های دائمی و اعتباری به‌صورت متمرکز و یکپارچه تأمین نماید. باتوجه به نقش اساسی کارمندان در ایجاد روابط سازمان‌ها با شرکای تجاری و مشتریان‌شان، ارائه سیمکارت‌هایی با مالکیت سازمانی از جمله راهکارهای موثر در راستای مدیریت و استمرار این نوع ارتباطات است که در مواردی همچون تغییر سمت و یا جابه‌جایی پرسنل از خدشه‌دار شدن ارتباطات سازمان جلوگیری می‌کند. همچنین کارکنان سازمان که با مشتریان در ارتباط هستند با حفظ حریم خصوصی خود می‌توانند شماره سیمکارت‌های سازمانی خود را در اختیار مشتریان قرار دهند.

علاوه بر این، در راستای توسعه سرویس‌های مبتنی بر دیتا، سیمکارت‌ سازمانی دیتای همراه اول به سازمان ها ارائه می‌شود. هدف از ارائه این سیمکارت ها تسهیل ارتباط با دستگاه‌های اندازه‌گیر، مودم‌ها، انواع سیستم‌های کنترلی و به‌کارگیری انواع برنامه های کاربردی سازمان است که نیاز به بسترهای انتقال دیتا دارد. همچنین سازمان ها می توانند برای مواردی که تنها ارسال و دریافت پیامک مد نظر باشد، از این نوع سیمکارت ها استفاده کنند. علاوه بر این، بسته های سازمانی دیتا و سایر سرویس های مبتنی بر دیتای همراه اول کسب‌‌و‌ کار بر روی این سیمکارت ها قابل ارائه هستند.

مزایا و کاربردها:
  • فعال‌سازی و عرضه سیمکارت ها به‌صورت یکجا
  • ارائه قیمت‌های ترجیحی در خرید سیمکارت های سازمانی
  • امکان تعریف و راه‌اندازی بسته‌های سازمانی متنوع در مکالمه، پیامک و دیتا

علاوه بر مزایای مذکور، سازمان ها می توانند از خدمات صورت حساب سازمانی، افزایش ودیعه، تخصیص اعتبار ریالی و شارژ گروهی سازمانی بهره مند شوند.

تخصیص اعتبار ریالی

با ارائه این سرویس، امکان تخصیص مبالغ مشخصی جهت مصارف ارتباطی کارکنان و تجهیزات سازمان‌ها اعم از مکالمه، پیامک و دیتا فراهم می‌شود. یکی از اهداف ارائه این سرویس، تسهیل فرایند پرداخت هزینه‌های ارتباطی سازمان است. مزیت اصلی سرویس تخصیص اعتبار ریالی، قابلیت پرداخت مبالغ مورد نظر سازمان در یک صورت‌حساب برای هر نوبت استفاده از سرویس است. سایر مزایا و کاربردهای این سرویس به شرح ذیل است:

  • امکان استفاده به دفعات در یک دوره صورت‌حساب‌گیری
  • امکان پرداخت بدهی انباشته سازمان به صورت چند مرحله‌ای
  • عدم محدودیت زمانی در استفاده از مبلغ اعتبار تخصیص یافته
شارژ گروهی سازمانی

این سرویس با هدف تسهیل فرآیند شارژ سیمکارت های اعتباری مشتریان سازمانی، مدیریت هزینه‌های ارتباطی و صرفه جویی در زمان خرید شارژ از طریق یک پنل اختصاصی جهت شارژ گروهی این سیمکارت‌ها فراهم شده است. در مواردی که ارتباط مالی سیمکارت‌های ارتباطی با حساب سازمان قطع باشد، مدیریت هزینه‌های ارتباطی بر عهده استفاده کننده سیمکارت بوده و شارژ گروهی این امکان را فراهم می‌کند که شماره دلخواه به مبالغ مورد نظر به صورت یکجا شارژ شود. سایر مزایا و کاربردهای این سرویس به شرح ذیل است:

  • امکان ارائه پنل اختصاصی مدیریت شارژ سیمکارت های اعتباری در بستر اینترنت
  • امکان مشاهده مانده اعتبار سیمکارت های اعتباری

در حال حاضر این امکان برای مشتریان سیمکارت سازمانی فراهم شده است تا بتوانند از طریق فروشگاه آنلاین سازمانی همراه اول به صورت غیر حضوری اقدام به خرید سیمکارت نموده و این محصول را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرند.