فضای رک اختصاصی

هم‌مکانی یا اشتراک مکان فیزیکی مراکز داده؛ سرویسی است که فضا و پهنای‌باند مورد نیاز سازمان‌ها را در اختیار این مجموعه‌ها قرار می‌دهد. همراه اول کسب‌وکار در این سرویس محل استقرار تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی سرورها و اتصال تجهیزات ذخیره‌سازی، برق، سیستم‌های خنک‌کننده، سیستم‌های کنترل رطوبت و سیستم‌های امنیت فیزیکی را درکنار تسهیلات شبکه‌ای و امنیتی منطبق‌بر استانداردهای روز دنیا برای مشتریان خود فراهم می‌کند. این سرویس‌ براساس سطوح خدمات تضمین شده به 4 دسته تقسیم می‌شود:

1 رک اختصاصی برتر

این سرویس از یک‌سو فضای امن و منطبق با استانداردهای روز را با بالاترین سطح تضمین شده در مرکز داده و کوتاه‌ترین مسیر اتصال به سرویس‌گیرندگان ارائه می‌کند و از سوی دیگر اتصال به پهنای‌باند وسیع در زیرساخت‌های کل کشور (شرکت ارتباطات زیرساخت) را فراهم می‌کند.

2 رک اختصاصی کلاسیک

این سرویس بر مبنای استانداردهای مطرح دنیا، امکاناتی کارآمد برای هر یک از شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادها فراهم می‌کند و با اختصاص فضای امن به این مجموعه‌ها کمک می‌کند تا بر اساس نیاز، از یک تا چند تجهیز خود را نظیر سرورها، ذخیره‌سازها و...، در مرکزداده همراه اول کسب‌وکار نگهداری کنند. این سرویس با توجه به سطح بالای خدمات تضمین شده، می‌تواند یک گزینه مطمئن برای نگهداری و پردازش اطلاعات در هر کسب‌وکاری باشد.

3 فضای رک استارت‌آپی

کسب‌وکارهای جدید و نوپا که حول محور تکنولوژی شکل گرفته و از پتانسیل رشد بالایی برخوردار هستند، برای بقای فعالیت‌های خود نیاز به زیرساخت‌هایی فیزیکی دارند اما با توجه به نوپا بودن فعالیت آن‌ها، سرمایه‌گذاری در این بخش برای این مجموعه‌ها فاقد توجیه اقتصادی است. از این رو همراه اول کسب‌وکار ارائه محصولی با عنوان فضای رک استارتاپی را در دستور کار خود قرارداده تا فضایی امن و اختصاصی را با سطح خدمت تضمین شده و در عین حال با قیمت رقابتی در اختیار این کسب‌وکارها قرار دهد.

4 رک اقتصادی

این سرویس راهکاری اثربخش و اقتصادی است تا تمامی کسب‌وکارها بتوانند به واسطه آن با حداقل هزینه (زمانی و قیمتی) از یک فضای امن و اختصاصی نگهداری دیتا با سطح خدمات تضمین شده مشخص برخوردار شوند.

کاربردها و مزایا
  • Uptime بسیار بالا بسته به سطح انتخابی
  • سطح SLA بالا بسته به سطح انتخابی
  • سطح ارائه خدمات (توان، پورت، آی‌پی، پهنای باند و...)
  • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

همراه اول کسب‌وکار با بهره‌گیری از توانمندی‌های مجموعه خود طراحی، پیاده‌سازی و توسعه دیتاسنترهای متعددی را در سراسر کشور در دستور کار خود قرار داده تا پاسخگوی نیازهای فزاینده متقاضیان این حوزه به فضای ذخیره‌سازی و پردازش اطلاعات باشد.