آگاهی‌رسانی در خصوص عدم استفاده از تنظیمات شبکه‌ای نامعتبر
mci-pages-sharing
قابل توجه مشترکین همراه اول و کاربران اینترنتی؛

اخیرا برخی سایت های نامعتبر اقدام به انتشار اخبار غیرواقعی مبنی بر استفاده‌ی رایگان از اینترنت همراه اول با اعمال تنظیمات پراکسی روی گوشی‌ها و دستگاه‌های هوشمند می‌نمایند.

بدین وسیله ضمن تکذیب این خبر به اطلاع می‌رساند، با اعمال هرگونه تنظیمات شبکه ای نامعتبر بر روی گوشی یا سایر دستگاه‌های هوشمند در واقع این امکان در اختیار هکرها قرار می‌گیرد که کلیه ترافیک عبوری به سمت اینترنت را در میان راه دریافت نموده و از اطلاعات حساس و شخصی کاربران مطلع شده و از آنها سوء استفاده نمایند. از جمله اطلاعات قابل دسترس برای هکرها می‌توان به مواردی همچون: اطلاعات شخصی، ایمیل‌ها، پیام‌های ارسالی و دریافتی، اطلاعات حساب‌های بانکی و سایر اطلاعات حساس مانند موقعیت مکانی و محل زندگی و غیره اشاره کرد.

به این ترتیب اکیدا توصیه می‌شود از اعمال هرگونه تنظیمات شبکه‌ای نامعتبر بر روی گوشی و سایر دستگاه‌های هوشمند اجتناب نموده و اطلاعات موثق را تنها از منابع رسمی شرکت ارتباطات سیار ایران شامل پورتال همراه اول به آدرس MCI.ir و تلفن رایگان خدمات مشترکین همراه اول با شماره‌ی ۹۹۹۰ دریافت نمایید. همچنین خواهشمند است درصورت مشاهده‌ی هرگونه اخبار غیرواقعی، مراتب را از طریق سامانه‌ی ۹۹۹۰ و یا از طریق ایمیل مرکز مدیریت و پاسخگویی به رخدادهای امنیتی همراه اول به آدرس CERT@MCI.ir اطلاع رسانی فرمایید.