انتشار نسخه 84 مرورگر کروم برای سیستم‌عامل‌های مختلف
mci-pages-sharing

شرکت گوگل در تاریخ 14 جولای 2020 در خصوص وجود آسیب‌پذیری‌های خطرناک در مرورگر کروم به کاربران خود هشدار داد. با بروزرسانی این مرورگر به نسخه 84.0.4147.89 در سیستم عامل‌هایی همچون: ویندوز، سیستم‌عامل کروم و همچنین پلتفرم‌های اندروید و iOS، تعداد 26 آسیب‌پذیری با سطوح‌ ریسک متفاوت شامل 1 آسیب‌پذیری حیاتی، 7 آسیب‌پذیری با سطح اهمین بالا، 8 آسیب‌پذیری با سطح اهمیت متوسط و 10 آسیب‌پذیری با سطح اهمیت پایین، برطرف می‌گردد. خطرناک‌ترین این آسیب‌پذیری‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

  • دسترسی به حافظه سیستم قربانی و تخریب آن
  • سرقت اطلاعات حساس از طریق اجرا نمودن کدهای مخرب در سیستم قربانی

از آنجایی که مرورگر کروم پراستفاده‌ترین مرورگر در سیستم‌عامل‌های مختلف بوده و بر روی سیستم‌عامل اندروید نیز به صورت پیش‌فرض نصب می‌باشد، خطرات ناشی از این آسیب‌پذیری‌های امنیتی در کمین کاربران است.

جهت اطلاع از نسخه فعلی مرورگر کروم می‌توانید با وارد نمودن Chrome://version در نوار آدرس اطلاعات مربوطه را به دست آورید:

انتشار نسخه 84 مرورگر گوگل کروم‬‬‬ برای سیستم‌عامل‌های مختلف‬‬‬

همچنین به منظور بروزرسانی با وارد کردن chrome://settings/help در نوار آدرس (URL) بروزرسانی به صورت خودکار انجام می پذیرد.

بروزرسانی مستمر اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی تلفن‌همراه می‌تواند باعث کاهش خطرات مختلف گردد. با فعال‌سازی بروزرسانی خودکار در فروشگاه اپلیکیشن‌های Google Play و App Store، اپلیکیشن‌های نصب شده به صورت خودکار در زمان ارائه بروزرسانی از سمت سازنده، بروزرسانی شده و نیازی به انجام این کار از سمت کاربر وجود ندارد.