رفع‌ مشکلات امنیتی در آخرین بروزرسانی تلفن‌های همراه سامسونگ
mci-pages-sharing

شرکت سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تلفن همراه در سراسر جهان به شمار می‌رود. این شرکت از نسخه سفارشی اندروید به عنوان سیستم‌عامل استفاده کرده و یه همین جهت در برابر مشکلات امنیتی کشف شده در این سیستم‌عامل آسیب‌پذیر می‌باشد. شرکت سامسونگ اخیراً بروزرسانی‌های جدیدی را برای رفع چندین آسیب‌پذیری در مدل‌های مختلف محصولات خود، منتشر نموده است که کاربران تلفن‌های همراه این شرکت باید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به نصب این بروزرسانی‌ها نمایند.

یکی از مهمترین آسیب‌پذیری‌های رفع شده در این بروزرسانی، آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2020-0245 می‌باشد. یک مهاجم با سوءاستفاده از این آسیب‌پذیری می‌تواند از راه دور اقدام به اجرای کد مخرب نماید. به عنوان مثال، مهاجم می‌تواند یک بدافزار را بدون اطلاع کاربر بر روی تلفن همراه وی نصب کند. دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربر نیز از دیگر خطرات این آسیب‌پذیری می‌باشد.

علاوه بر رفع آسیب‌پذیری فوق، چندین بهبود در بخش Wi-Fi، صفحه کلید، اپلیکیشن پیامک و همچنین رفع چندین آسیب‌پذیری دیگر در این بسته بروزرسانی موجود است.

کاربران تلفن‌های همراه این شرکت می‌توانند با ورود به بخش Setting یا تنظیمات و انتخاب بخش Phone، از آخرین بروزرسانی منتشر شده برای تلفن همراه خود مطلع شده و در صورت وجود بروزرسانی، اقدام به نصب آن نمایند.