هشدار به دارندگان سهام عدالت‬‬‬
mci-pages-sharing

در اردیبهشت ماه سال جاری و پس از اعلام امکان آزاد‌سازی و فروش بخشی از سهام عدالت توسط دولت، سودجویانی با سوءاستفاده از این خبر اعلام به طراحی روش‌های کلاهبرداری نموده و برخی از دارندگان سهام عدالت دچار ضرر مالی شدند.

به گفته پلیس فتا، تاکنون پرونده‌های قضایی زیادی در این خصوص تشکیل گردیده است. لذا آگاهی و هوشیاری مردم در این خصوص می‌تواند از وقوع موارد جدید جلوگیری کند.

با توجه به اینکه این کلاهبرداری‌ها عمدتاً از طریق پیام کوتاه و بر بستر تلفن‌های همراه صورت می‌گیرد، لذا توصیه‌های امنیتی زیر در این خصوص ارائه گردیده است:

  • آزاد‌سازی سهام عدالت نیازمند پرداخت هیچ‌گونه وجهی نبوده و در بازه زمانی اعلام شده توسط مسئولین به صورت رایگان قابل انجام است. لذا از پرداخت وجه به منظور آزادسازی سهام عدالت از هر طریقی خودداری فرمایید. ارسال پیامک از سرشماره‌های مختلف و بنام سازمان خصوصی‌سازی و یا شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با محتوای پرداخت وجه به منظور آزاد‌سازی سهام عدالت جعلی می‌باشد.
  • در حال حاضر، امکان فروش بخشی از این سهام توسط دولت فراهم گردیده است. این امکان تنها از طریق دفاتر کارگزاری‌های معتبر و یا شعب اعلام شده بانک‌ها در دسترس بوده و هرگونه پیامک و یا تماس تلفنی مبنی بر فروش سریع سهام عدالت کلاهبرداری می‌باشد.
  • در حال حاضر امکان ثبت‌نام افراد جدید برای دریافت سهام عدالت وجود ندارد. لذا در صورت دریافت تماس تلفنی و یا پیامکی با محتوای پرداخت وجه در ازای دریافت سهام عدالت، از پرداخت وجه خودداری فرمایید.
  • در صورت نیاز به تغییر و ویرایش اطلاعات در حوزه سهام عدالت، تنها به پایگاه‌های اینترنتی samanese.ir و sahamedalat.ir مراجعه نموده و در صورت دریافت پیامک حاوی لینک، ابتدا از صحت لینک ارسالی اطمینان حاصل فرمایید.