نکات ایمنی در خصوص ارسال پیام با عنوان"لاتاری ویزای سوئد"
mci-pages-sharing

در چند روز گذشته پیغامی با متن زیر که حاوی یک لینک کوتاه است عمدتا در بین کاربران ایرانی در حال تبادل و رد و بدل شدن می باشد که در این مدت کم حدود نیم میلیون بار روی این لینک کلیک گردیده است و متاسفانه به سرعت در حال انتشار و گسترش می باشد. متن پیام ارسالی به شرح ذیل می باشد:

For young people over 18 years Sweden opens the door to *Electronic Diversity Sweden Visa Lottery for Everyone* Hurry Up to Register Now Limited tickets From here bit.ly/Sweden-Visa

این پیام با اعلام وعده دروغین ویزای سوئد، کاربران را به کلیک بر روی لینک موجود در متن پیام ترغیب نموده و اقدام به دریافت مشخصات فردی قربانی به همراه شماره تلفن وی می نماید. این لینک اطلاعاتی از قبیل رنج سنی، وضعیت تعهل، نام، نام خانوادگی، مقطع تحصیلی/شغل، شماره تلفن و ایمیل رو از کاربر(قربانی) دریافت می نماید که به منظور جمع آوری اطلاعات و ایجاد پایگاه داده مخصوص جهت انجام سایر حملات و اهداف بدخواهانه در آینده مورد استفاده قرار گیرد. لذا به منظور پیشگیری از بروز چنین مواردی کاربران می بایست از کلیک بر روی لینک های ناشناسی که در فضای مجازی دریافت می نمایند اکیدا خودداری کنید.