قابلیت جدید مرورگر Chrome به نام Password Monitor ‬‬‬‬‬
mci-pages-sharing

شرکت گوگل اخیراً نسخه‌ی 88 مرورگر کروم یا همان Chrome v88 را برای سیستم‌عامل متفاوت از جمله اندروید منتشر کرده و در این بروزرسانی قابلیت‌های جذابی چون بررسی کلمات عبور و جست‌وجو در تب‌های باز شده را به این مرورگر اضافه کرده است.

همانطور که می‌دانید هر زمان بخواهید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد یک سایت شوید، کروم از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید نام کاربری و رمز عبور شما برای این وب‌سایت ذخیره شود یا خیر. اگر به این سوال پاسخ مثبت دهید، مرورگر کروم نام کاربری و رمز عبور شما را ذخیره می‌کند تا برای ورود دوباره به این وب‌سایت نیازی به وارد کردن مجدد آن‌ها نداشته باشید.

اکنون قابلیت جدید نسخه 88 کروم، رمزهای عبور ذخیره شده‌ی شما را بررسی می‌کند و در صورتی که یک پسورد خاص که شما استفاده می‌کنید قبلاً هک و در جای دیگر استفاده شده باشد، به شما هشدار می‌دهد و شما می‌توانید در صدد تغییر آن برآیید.

برای استفاده از این قابلیت و چک کردن وضعیت امنیت کلمات عبور ذخیره شده، می‌توانید به آدرس chrome://settings/passwords در مرورگر کروم خود رفته و گزینه Check Passwords را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا کلیه رمزهای عبور ذخیره شده در مرورگر شما بررسی و نتیجه آن نمایش داده شود.

قابلیت جدید مرورگر Chrome به نام Password Monitor ‬‬‬‬‬