کلاهبرداری از کاربران با عنوان بسته حمایتی دولتی
mci-pages-sharing

در پی شروع ویروس کرونا و اثرات اقتصادی ناشی از آن، دولت طی چندین مرحله با ثبت‌نام از افراد واجد شرایط اقدام به ارائه برخی کمک‌های مالی نموده است. درخواست برای این تسهیلات رایگان می‌باشد، اما برخی از افراد سودجو با تبلیغات وسوسه‌آمیز در شبکه‌های اجتماعی و یا ارسال پیامک با موضوع پرداخت وجه جهت ثبت‌نام برای دریافت بسته‌های حمایتی و تسهیلات از شهروندان اقدام به کلاه‌برداری می‌کنند. هدف منتشرکنندگان این‌گونه پیام‌ها سرقت اطلاعات بانکی و هویتی افراد بوده و کلاه‌برداران سایبری شهروندان را از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، آن‌ها را ترغیب به ثبت اطلاعات بانکی خود در درگاه‌های جعلی می‌کنند. ورود اطلاعات و یا انجام عملیات پرداخت در این صفحات، ممکن است باعث ایجاد خسارات مالی گردد.

کلاهبرداری از کاربران با عنوان بسته حمایتی دولتی‬

کاربران ضمن حفظ هوشیاری خود، به‌هیچ‌ عنوان فریب شایعات منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی و یا پیامکی را نخورده و حتی الامکان به سایت‌ها و درگاه‌های پیشنهاد شده در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی برای ثبت‌نام دریافت بسته حمایتی و یا ثبت اطلاعات بانکی مراجعه نکنند.

لازم به ذکر است که برای دریافت بسته حمایتی دولت نیاز به ثبت‌نام و ارائه اطلاعات در هیچ‌گونه سایت یا مراجعه حضوری به بانک‌ها و سامانه‌های دولتی نیست و فقط کافی است سرپرست خانوار کد ملی خود را به شماره 6369 ارسال کنند.همچنین تمامی پیامک‌های دریافتی کمک معیشتی از سر شماره v.refah ارسال شده و هرگونه پیامک با این موضوع از سایر سرشماره‌ها قطعاً فریب و کلاه‌برداری است.