پایان پشتیبانی از نرم‌افزار Flash Player‬‬‬
mci-pages-sharing

طبق بیانیه صادر شده شرکت Adobe، این شرکت قصد دارد تا انتهای سال 2021 به پشتیابی از محصول Flash Player ادامه داده و پس از این تاریخ هیچ‌گونه بروزرسانی برای این محصول ارائه نخواهد شد. همچنین این شرکت از کاربران خواسته است که در صورت امکان و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به حذف این نرم‌افزار کنند.

پایان پشتیبانی از نرم‌افزار Flash Player‬‬‬‬‬‬‬‬‬

نرم‌افزار Flash Player برنامه‌ای است مبتنی بر مرورگر که قابلیت اجرای برنامه‌های تعاملی و غنی و همچنین نمایش ویدئو را در تمامی مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها دارد. به عنوان مثال بسیاری از نرم‌افزارهای آموزش مجازی از Flash Player استفاده می‌کنند. با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده از این ابزارها، خطرات جدی برای کاربران وجود خواهد داشت.

شرکت‌های توسعه دهنده مرورگرهای وب نیز اعلام نموده‌اند که برنامه‌ریزی برای عدم پشتیبانی از Flash Player را آغاز کرده‌اند.
این نرم‌افزار طی چند سال گذشته همواره مورد حمله مهاجمین قرار گرفته و آسیب‌پذیری‌های بسیاری بر روی آن کشف گردیده است. عدم پشتیبانی این نرم‌افزار از انتهای سال 2021 به معنی عدم رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی بوده و کاربران استفاده کننده از آن را در خطر قرار خواهد داد.