اطمینان از عدم آلودگی برنامک‌ها بر روی تلفن همراه
mci-pages-sharing
استفاده از برنامک‌های اصلی

استفاده از برنامه ها و برنامک‌های غیراصلی می تواند مشکلات فراوانی را برای صاحبان تلفن‌های همراه به دنبال داشته باشد و توجه داشته باشید که امکان کپی برداری از روی برنامک‌ها و برنامه های اصلی وجود دارد که ممکن است این برنامه ها مخرب بوده و منجر به آلوده سازی تلفن‌های همراه شوند، لذا برای دانلود و نصب هرگونه برنامه و برنامک بر روی گوشی‌های خود، حتماً به اصل بودن آنها دقت کنید.

عدم دانلود از منابع غیر معتبر

با توجه به ایجاد مشکلات فراوان برای کاربران تلفن‌های همراه درباره دانلود و نصب برنامه‌های کاربردی از منابع نامعتبر، یادآور می شود برای دانلود برنامک‌های مورد نیاز بر روی تلفن همراه فقط از طریق منابع شناخته شده و قابل اعتماد مانند GooglePlay، AppStore، Bazaar دانلود و نصب نمایید.

نصب ضد ویروس و بروزرسانی آن

از آنجا که در سال‌های اخیر شیوع گسترده انواع بدافزارها و ویروس‌ها بر روی تلفن‌های همراه منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای صاحبان این گوشی‌ها شده است،لذا نصب برنامه‌های ضد ویروس یکی از کارهای ضروری جهت جلوگیری از آلوده شدن گوشی و انتشار برنامه‌های مخرب است.
همچنین در استفاده از این برنامه‌ها توجه داشته باشید که همواره از برنامه‌های ضد ویروس معتبر استفاده کرده و مرتباً با انجام بروزرسانی برای این برنامه‌ها از انجام پروسه صحیح ویروس یابی بر روی گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

سامانه ویروس‌کاو (پویشگر بدافزار چند موتوره)

این سامانه با در اختیار داشتن 10 ضدویروس به‌روز می‌تواند فایل‌های مشکوک را مورد بررسی قرار دهد. شما می‌توانید در هنگام مواجه به فایلی مشکوک در اینترنت یا رایانه خود و یا دریافت ایمیلی با پیوست مشکوک،‌ فایل مربوطه را در این سامانه بارگزاری کرده و نتایج اسکن آن را توسط ضدویروس‌های مختلف مشاهده نمایید.
لازم به ذکر است در این سامانه امنیت و محرمانگی فایل‌های بارگذاری شده محفوظ بوده و ضدویروس‌ها به‌صورت کاملا آفلاین اجرا می‌شوند در این صورت شما می‌توانید نسبت به عدم آلودگی برنامک‌ها بر روی گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

بررسی کد برنامک‌‌ها

پس از بررسی‌ جزئیات فنی فایل‌ این برنامه‌ها، نکته‌ی قابل توجه و حائز اهمیت این است که اغلب در برخی از دسترسی‌ها، نسخه‌ی رسمی برنامکها متفاوت هستند. عمده دلیل این تفاوت‌ها در نوع دسترسی‌ها به خاطر افزوده شدن برخی امکانات جانبی و موارد تبلیغاتی است. دسترسی‌هایی که در مواردی به سبب استفاده از ماژول‌های از پیش آماده‌ی اشخاص ثالث، می‌بایست در برنامه تعریف و استفاده شوند.

بررسی Hash MD5 برنامک‌ها

هش کردن فایل‌ها روشی برای خلاصه سازی داده‌ها ،که به صورت یکطرفه عملیات خلاصه‌سازی را انجام می‌دهد و عملا روش متعارفی برای بازگرداندن داده اصلی وجود ندارد که می‌توان از آن برای اطمینان از صحت فایل ها و برنامک‌ها و حتی ذخیره سازی امن داده‌ها استفاده نمود. و برای محاسبه آن لازم است به سایت‌های معتبر رجوع کرده و هش اصلی برنامک را با هش برنامک نصب شده بر روی تلفن همراه مقایسه کرد.