حذف بدافزارها و ویروس‌ها از تلفن همراه اندرویدی‬‬‬‬
mci-pages-sharing

در این مطلب، نحوه حذف برخی از بدافزارهای اندرویدی و اپلیکیشن‌های ناشناس آموزش داده شده است.

 • خاموش کردن تلفن همراه در صورت وجود احتمال آلودگی بدافزاری

  درصورتیکه به وجود بدافزار بر روی تلفن همراه خود مشکوک هستید، به منظور جلوگیری از گسترش فعالیت‌های‌ مخرب بدافزار احتمالی، اقدام به خاموش نمودن تلفن همراه نمایید.

  خاموش کردن تلفن همراه به شما فرصت می‌دهد تا در مورد اپلیکیشن‌هایی که اخیرا نصب کرده‌اید، اطلاعات بیشتری کسب نمایید. همچنین ممکن است اخیرا لینک مخربی از روش‌های مختلف به دست شما رسیده باشد که موجب آلودگی تلفن همراه شما گردیده باشد.

  همچنین ممکن است نیازمند استفاده از اپلیکیشن‌های ضدبدافزار باشید. در تمامی شرایط گفته شده، لازم است ابتدا تلفن همراه خود را خاموش نموده و سپس مراحل بعدی را انجام دهید.

 • تلفن همراه را در حالت امن/اضطراری راه‌اندازی نمایید.

  در هنگام روشن کردن تلفن همراه، به حالت امن یا Safe Mode وارد شوید. ورود به حالت امن در تلفن‌های همراه مختلف متفاوت است. برای آگاهی از نحوه ورود به این حالت، می‌توانید مدل تلفن همراه خود را در موتورهای جستجو وارد کرده و از مراحل کار آگاهی یابید.
  فعالیت در محیط امن به محدود کردن خسارت‌هایی که برنامه آلوده می‌تواند وارد سازد، کمک خواهد کرد.

 • به تنظیمات بروید و برنامه را پیدا کنید.

  وارد بخش تنظیمات تلفن همراه خود شوید. تنظیمات معمولاً دارای یک نماد چرخ دنده‌ای شکل است.

  در بخش تنظیمات، وارد بخش برنامه‌ها (Applications) شوید. به دنبال لیستی از تمام برنامه‌های فعلی خود باشید. برای یافتن لیست کامل اپلیکیشن‌ها، ممکن است لازم باشد مدیر برنامه را انتخاب کنید. پس از ورود به بخش برنامه‌ها، به دنبال اپلیکیشن مخرب مدنظر خود بگردید.

 • برنامه آلوده و سایر موارد مشکوک را حذف نمایید.

  پس از یافتن اپلیکیشن مورد نظر، به سادگی گزینه حذف را انتخاب نموده و دستگاه اندرویدی شما باید اپلیکیشن مورد نظر را حذف کند. همچنین لیست اپلیکیشن‌های نصب شده خود را بازبینی نموده و اپلیکیشن‌های نصب‌ شده مشکوک دیگر را نیز حذف کنید.

 • یک اپلیکیشن ضد بدافزار معتبر را نصب کنید.

  هر دستگاه اندرویدی، برای حفاظت در برابر بدافزارها، نیازمند اپلیکیشن‌های ضدبدافزار است. با این حال، در انتخاب ضدبدافزار مورد استفاده دقت فرمایید. برخی از اپلیکیشن‌های موسوم به ضدبدافزار، عملکرد مناسبی نداشته و گاهی حتی خودشان نیز فعالیت مخرب دارند. لذا ابتدا در مورد اپلیکیشن ضدبدافزار مورد نظر تحقیق نموده و سپس اقدام به نصب فرمایید.