پایان پشتیبانی از Flash Player
mci-pages-sharing
پایان پشتیبانی از Flash Player‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

برنامه Flash player یک استاندارد وب بسیار قوی برای ساخت و انتشار انواع فایل‌های تصویری است، این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید فایل‌های ویدئویی فلش را اجرا کنید. این برنامه از جمله نرم‌افزارهای پرکاربرد در دنیای وب و اینترنت است و به علت هجم بالای استفاده از این نرم‌افزار میزان نصب و به‌کار‌گیری از آن بر روی سیستم‌ها و گوشی‌ها بسیار بالا می‌باشد. امروزه بیش از 450 میلیون نفر با استفاده از این تکنولوژی انواع بازی‌های تحت وب، فیلم‌های آموزشی و فعالیت‌های تجاری خود را اجرا می‌کنند.

حال نکته قابل توجه درباره این برنامه کاربردی این است که عمر این نرم‌افزار به پایان رسیده و این برنامه از این پس از طریق شرکت سازنده پشتیبانی نخواهد شد. این امر باعث می‌گردد تا فرصت مناسبی ایجاد شود تا مجرمان فضای مجازی از ضعف‌ها و آسیب‌پذیری‌های احتمالی این برنامه بتوانند در آینده استفاده نمایند.

همانطور که در سایت‌های معتبر دیگر نیز این هشدار مشاهده می‌شود تا نرم‌افزار مربوطه را سریعا از لیست برنامه‌های موجود بر روی دستگاه‌های مورد استفاده خود حذف نمایید، شرکت adobe نیز در آخرین اخطار خود تقاضای حذف این برنامه کاربردی را داشته است. در این هشدار عنوان شده است که از تاریخ 31 دسامبر 2020 پشتیبانی از این نرم‌افزار متوقف شده است. پس به منظور حفظ امنیت گوشی همراه خود و نیز سایر دستگاه‌هایی که نرم‌افزار Flash Player بر روی آن‌ها نصب می‌باشد هم اکنون از طریق کلیک بر روی دکمه "حذف برنامه" این فرآیند را انجام دهید. شایان ذکر است که Flash Player همیشه یک خطر امنیتی بوده است و پس از اعلام پایان عمر Adobe در سال 2017، اکثر سایت‌ها و برنامه‌های داخلی از بهره‌برداری از این برنامه صرف نظر نموده‌اند.